19. apríla 2009

Súhrn výsledkov víkendových zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009: SOBOTA MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 ...

BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2008/2009:

SOBOTA

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 40. Lačný, ŽK: 27. Kukoľ, 63. T. Sedlák - 48. Kotrys, 75. Vajda, ČK: 89. Kotrys (Banská Bystrica) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - Sľuk, Kubica, 2208 divákov

V ideálnom počasí to bol pod Čebraťom takmer celý prvý polčas futbalový odvar. Obidve mužstvá hrali bez nasadenia a invencie, akoby ani nešlo o ligové body. Na ihrisku nebolo hráča, ktorý by čosi zaujímavé vymyslel, a tak sa diváci v hľadisku i pred televíznymi obrazovkami museli nudiť. Domáci akoby hrali na pol plynu, hostia sa síce opticky snažili o čosi viac, no ani oni toho veľa neukázali. Napriek tomu v prvom dejstve padol gól. V 40. min po centri Sivu zblízka zakončoval Lačný, lopta sa kotúľala pomaly, Jarabica sa ju pokúšal vykopnúť z bránkovej čiary, ale už to nestihol - 1:0. Okrem gólového momentu do polčasovej prestávky stáli za zmienku už len dve akcie: v 4. min Lačného prienik a následná strela, ktorú Boroš vyboxoval a v 21. min Pečovského strelecký pokus z 20 metrov, s ktorým mal Hajdúch v domácej bránke nečakané problémy.
Po zmene strán bola iniciatívnejšia Banská Bystrica. V 50. min vyslal Gajdoš prudkú strelu, Hajdúch však bol pozorný. Trestný kop z kopačky toho istého hráča v 65. min len tesne minul domácu bránku. V 73. min sa Ružomberčania prebrali, Lačného strelu po krásnom prieniku vyrazil nohami Boroš. Následne sa v šanci ocitol striedajúci Sivčevič, obrana Dukly ho však nekompromisne odzbrojila. Skúsenejší tím MFK Ružomberok potom až do konca zápasu kontroloval dianie na ihrisku a svoj najtesnejší náskok si už ustrážil.

MFK Košice - MFK Dubnica 2:1 (1:1)
Góly: 40. Viazanko, 85. J. Novák - 35. T. Zápotoka, ŽK: 23. N. Matič - 84. Vlasko, rozhodovali: Trutz - Csabay, Vorel, 720 divákov

Po nezáživnej úvodnej desaťminútovke si diváci takmer zakričali gól, ale Zapalač na bránkovej čiare vyhlavičkoval strelu Matiča. V 12. min hosťujúci Seye špičkou kopačky preloboval Putnockého, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Ďalšie strelecké pokusy mali aktívni Košičania, Janičovu strelu Zajac kryl a ďalší pokus išiel len nad bránku. Po polhodine hry mieril Grendel len do rúk brankára Putnockého. V 33. min Matič vysunul Nováka, ktorý šiel sám na Zajaca, no ten zlikvidoval šancu košického útočníka. Nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo, keď Kiss zle rozohral pred vlastnou šestnástkou, k lopte sa dostal T. Zápotoka, ktorý sám pred Putnockým nezaváhal - 0:1. Hostia sa z vedenia tešili iba päť minút, keď Milinkovič potiahol akciu, prihral Viazankovi a ten vyrovnal na 1:1. Už v nadstavenom čase prvého polčasu nebezpečne napriahol Novák, ale Zajac vyškriabal jeho pokus spod brvna. Obojstranne zaujímavý útočný futbal sa hral aj po prestávke. V koncovke však boli aktívnejší domáci, no pri zakončení im chýbala väčšia razancia. Strely Janiča, Milinkoviča či Nováka skončili len v náruči brankára Zajaca. V 69. min sa Viazanko dostal sám pred brankára Dubnice, ale nenamieril presne. O päť minút Novák išiel po druhý raz sám na Zajaca, no opäť bol úspešnejší hosťujúci gólman. Päť minút pred koncom stretnutia z nevinnej akcie zahrmelo, keď Novákova hlavička sa pomaly dokotúľala k žrdi Zajacovej svätyne - 2:1. Košičania napokon zápas dotiahli do víťazného konca a dali najkrajší darček trénerovi Jánovi Kozákovi k jeho piatkovým 55. narodeninám.

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:1 (2:1)
Góly: 41. a 67. Devátý, 45. M. Hruška - 33. Pavelka, ŽK: 11. Kuračka (Zl. Moravce), rozhodovali: Pavlík - T. Somoláni, D. Hrčka, 3067 divákov

Prvú šancu zápasu mali hostia po školáckej chybe gólmana Hrdinu, ale Pavelka poslal loptu vedľa opustenej bránky. Domáci odpovedali v 12. min, keď sa Bernáth uvoľnil v šestnástke, ale prudkou strelou neprepálil vybiehajúceho Boleka. O tri minúty strelu Kebeho poľahky zneškodnil brankár Zlatých Moraviec. V 24. min sa ocitol v dobrej pozícii Macko, no Hrdina jeho strelecký pokus nohou vyrazil na roh. Po polhodine hry pri závare v pokutovom území hostí Hruška prestrelil a z hľadiska sa ozval piskot. Ten zosilnel o dve minúty, keď sa Pavelka uvoľnil cez Gueyeho, ale namieril nad domácu bránku. Už o minútu neskôr sa ViOn ujal vedenia, keď sa Pavelka dostal s loptou do pokutového územia a prekonal bezmocného Hrdinu - 0:1. V 38. min unikla dvojica Trnavčanov. Devátý popri vybiehajúcom brankárovi prihral loptu Bernáthovi, ktorý zakončoval tak ľahostajne, že Bolek sa stačil vrátiť a vykopnúť jeho pomalú strelu z bránkovej čiary. V posledných piatich minútach prvého polčasu však domáci dokázali otočiť nepriaznivý stav. Najskôr Devátý v 41. min krížnou strelou po zemi vyrovnal na 1:1 a v záverečnej minúte po prihrávke Bernátha hlavou Hruška druhýkrát rozvlnil sieť za hosťujúcim gólmanom.
V druhom polčase pokračovali domáci v útočnom snažení. Kebe Samba poslal loptu z dobrej pozície nad a strelu striedajúceho Procházku brankár Bolek v páde kryl. Hostia pohrozili dvoma priamymi kopmi, ale strely Macka stačila trnavská obrana v oboch prípadoch zraziť na roh. Tretí gól Spartaka sa zrodil v 69. min po akcii Bernátha s Kebem. Jeho autorom bol najlepší hráč duelu Devátý, ktorý oblúčikom poslal loptu za chrbát Boleka. Do konca zápasu sa hralo v réžii domácich, ale stav 3:1 pre Trnavu sa už nezmenil.

FC Nitra - Artmedia Petržalka 1:1 (1:0)
Góly: 45.+ Šimonek - 90.+ Saláta, ŽK: 78. B. Labant, 90. M. Šťastný - 36. V. Horváth, 77. Guédé, rozhodovali: Havrilla - Balko, Kubačka, 2647 divákov

Nitrania nastúpili do stretnutia s odhodlaním ukončiť jarnú neporaziteľnosť Petržalky, o čom svedčia aj ich šance v úvode stretnutia. V 6. min Barčíkova strela z priameho kopu letela nad bránku Kamenára a v 14. min po prihrávke Hodúra vystrelil spoza šestnástky Rák, ale bez potrebnej razancie. Po 20 minútach sa dostali pred nitriansku bránku hostia. Bagayoko posunul na Caihameho, no Hroššo jeho slabú strelu bez problémov kryl. Po polhodine hry poslal loptu po Hodúrovej hlavičke Rák z hranice pokutového územia nad bránku hostí, na opačnej strane o štyri minúty Horváthova strela z 20 metrov skončila tiež nad. V 37. min signalizovali domáci hráči ruku hráča Petržalky po Labantovej hlavičke, ale rozhodca Havrilla nereagoval. V 45. min sa však jeho hvizd ozvať musel, keď po Barčíkovom centri z ľavej strany hlavičkoval Šimonek do siete a zrušil Kamenárovi čisté jarné konto - 1:0. Po prestávke sa strelec nitrianskeho gólu Šimonek predral na dostrel, no jeho pokus skončil po teči vedľa bránky hostí. Aj v ďalších minútach pokračovala Nitra v ofenzíve a v 58. minúte po akci Hodúr - Barčík - Glenda musel Kamenár s námahou zneškodniť hlavičku mladého hráča Nitry. V závere zápasu strela striedajúceho Patrika Mráza skončila v rukách Hrošša, na opačnej strane po akcii Barčíka a Kollára namieril Babic do rúk Kamenára. V nadstavenom čase však priniesla hlavička Salátu vyrovnanie - 1:1.

MŠK Žilina - Tatran Prešov 2:2 (1:2)
Góly: 18. T. Oravec, 68. Vomáčka - 4. Katona, 13. Vršajevič, ŽK: 53. J. Piaček, 76. Vladavič - 55. Farbák, 81. Bernardo, 82. Josl, 83, Vršajevič, rozhodovali: Hracho - Mókoš, Jankovič, 2399 divákov

Prešovčania sa pred stretnutím netajili, že by chceli v Žiline naplno bodovať. Prvá štvrťhodina bola jednoznačne v ich réžii. V 4. min Katona mal priestor pred veľkým vápnom a presne umiestnenou strelou po zemi k ľavej žrdi poslal Tatran do vedenia. Domáci, ktorým v základnej zostave chýba niekoľko kľúčových hráčov, opäť inkasovali v 13. min. Po tečovanej strele spoza šestnástky sa v tlačenici pred bránkou dobre zorientoval Vršajevič a prekonal ležiaceho Perniša - 0:2. Žilinčanom sa podarilo znížiť v 18. min, keď sa po Adautovom centri z ľavej strany presadil Tomáš Oravec. Po tomto góle domáci tím MŠK trochu ožil a viac sa začal tlačiť smerom dopredu. V 38. min Vladavič nebezpečne vystrelil asi z 25 metrov, brankár Baláž mal zakrytý výhľad, ale túto prízemnú strelu chytil. V poslednej minúte prvého polčasu po rohovom kope najprv hlavičkoval Prešovčan Baran, vyrazenú loptu sa ešte pokúšal loptu hlavou usmerniť do bránky obranca Čep, ale aj jeho pokus žilinský gólman vytlačil.
Po zmene strán bola Žilina v ofenzíve oveľa aktívnejšia, väčšinou sa hralo na polovici súpera. V tlaku však domácim chýbala finálna prihrávka, z ktorej by vznikla gólová šanca. V 51. min nebezpečne vystrelil z voleja Vladavič, ale lopta išla meter vedľa ľavej žrde. Vyrovnanie Žiline zabezpečil v 68. min obranca Vomáčka, ktorý pri jednej z akcii využil rozhodenú obranu hostí a z hranice šestnástky trafil odkrytú časť prešovskej bránky - 2:2. Útočné akcie domácich pokračovali aj po tomto vyrovnávajúcom góle. V 75. min mohli ísť domáci do vedenia. Ježov strieľaný center hlavičkoval Karoglan do žrde, odrazenú loptu ešte skúšal hlavou usmerniť do bránky Oravec, ale tesne minul. O štyri minúty neskôr opäť po Ježovom centri vznikla nebezpečná situácia v pokutovom území hostí, ale Vladavič spravil priveľa kľučiek. V 81. min pohrozil po dlhšom čase Prešov. Po štandardnej situácii zblízka hlavičkoval obranca Josl, ale pred ním stojaci brankár Perniš zmaril jeho pokus. V 84. min zahrávala na opačnej strane rohový kop Žilina, jej hráčom sa podarilo streliť gól, ale hlavný rozhodca Hracho ho neuznal pre postavenie mimo hry. Domáci si mohli zabezpečiť tri body v nadstavenom čase, keď Jež centroval do pokutového územia, ale Oravec s Karoglanom akoby sa nevedeli dohodnúť, kto bude hlavičkovať a napokon ani z tejto akcie gól nepadol.

NEDEĽA

Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda 6:0 (3:0)
Góly: 42. a 83. Valachovič, 5. Masaryk, 12. Obžera, 55. Gaúcho, 67. Diogo Pires, bez kariet, rozhodovali: Samotný - E. Weiss, Benko, 6891 divákov

"Belasí" o svojej veľkej územnej a hernej prevahe rozhodli už v prvej polovici stretnutia, ktorú vyhrali rozdielom triedy. Už v 5. min rýchlonohý Obžera prešprintoval obranu hostí a Masaryk zblízka otvoril skóre stretnutia - 1:0. O sedem minút neskôr práve Obžera pohotovo dorazil do siete loptu, ktorá sa odrazila od žrde hostí. Akcii predchádzala vzorová individuálna akcia Breznaníka, ktorý sa pohral prakticky s celou obranou Dunajskej Stredy. V 28. min tretiemu gólu v sieti DAC zabránil obetavý Martin Kováč spolu s brankárom Minárom, ktorí zachránili pred Breznaníkom. V 34. min domáci Bičík iba vďaka benevolencii hlavného rozhodcu Samotného nevidel žltú kartu, keď na hranici pokutového územia fauloval dôrazného Nlenda. O dve minúty neskôr opäť pohotový stopér DAC-u Kováč obetavo odvrátil Obžerov pokus na rohový kop. V 41. min mohol Masaryk zvýšiť pohodlne na 3:0 pre domácich, no najskôr by nesmel dva kroky od bránky minúť prízemnú prihrávku Breznaníka. Čo nedokázal Masaryk, napravil vzápätí Valachovič, keď v 42. min po rohovom kope Kozáka hlavou stanovil skóre prvého polčasu na 3:0. Zásluhu na tom, že nepadli aj ďalšie dva góly do siete zdecimovaných hostí, mali najmä obetaví Kováč s Minárom, ktorí zlikvidovali ďalšie pokusy Dobrotku a Valachoviča.
Jednoznačnú hernú a územnú prevahu vyjadrili slovanisti ďalšími tromi gólmi v sieti hostí aj po zmene strán. V 55. min predviedol striedajúci Gaúcho svoju vycibrenú techniku a vydareným oblúčikom prekonal brankára Minára, ktorý vybehol z bránky. Po hodine hry mohlo byť už 5:0, no gólman zo Žitného ostrova bombu Slováka chytil. V 67. min Diogo Pires ukážkovým volejom potvrdil prevahu domácich a skóre stretnutia uzavrel v 83. min Valachovič, keď zužitkoval Kozákov rohový kop. Najväčšiu šancu Dunajskej Stredy spálil už v 50. min Hassan, ktorý úplne voľný z 12 m vysoko prestrelil bránku Slovana. Brankár domácich Bičík bol v akcii aj v 76. min, keď zachránil pred nabiehajúcim Parvinom. Na druhej strane Minár tak isto uspel pred Meszárošom po prihrávke Gaúcha. Brankár hostí sa vyznamenal aj v 86. min, keď s námahou vyrazil prudký volej Breznaníka z bezprostrednej blízkosti. Slovan deklasoval DAC 6:0 a upevnil si vedúce postavenie v tabuľke Corgoň ligy.