Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2022

Sulík čelí v parlamente odvolávaniu. Očakáva sa, že aj napriek kritike z OĽaNO ostane vo funkcii (naživo)aktualizované 28. júna, 8:49 Poslanci bude v utorok pokračovať v rozprave o odvolaní Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ...Zdieľať
01 1 676x450 28.6.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 28. júna, 8:49


Poslanci bude v utorok pokračovať v rozprave o odvolaní Richarda Sulíka (SaS) z funkcie ministra hospodárstva. Na odvolanie člena vlády je potrebných aspoň 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu.

Očakáva sa, že Sulík zostane vo funkcii napriek kritike, ktorá sa ozýva od niektorých poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Poslanci začali o prípadnom zosadení Sulíka z funkcie rokovať vo štvrtok 16. júna popoludní.

Parlament minulý týždeň ukončil debatu o odvolaní Jána Budaja (OĽaNO) z postu ministra životného prostredia. Opozícia schôdzu iniciovala z dôvodu, že nezvláda manažment medveďa hnedého. Hlasovať o Budajovi sa má v utorok po 17:00.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Návrh iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a skupina okolo nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu.

Za rozhodujúci moment návrhu na odvolanie považuje Smer-SD „absolútnu ignoranciu" slovenských ekonomických záujmov na ostatnom zasadnutí Európskej rady, na ktorej lídri členských štátov prijali ďalšie sankcie proti Ruskej federácii v oblasti dovozu a spracovania ruskej ropy.

Podľa Smeru-SD hrubé podcenenie návrhov sankcií bude viesť k nedostatku produktov vyrábaných z ruskej ropy, čo bude viesť k ďalšiemu nekontrolovanému nárastu ich cien, „o škodách spôsobených monopolnému spracovateľovi Slovnaft nehovoriac".

Minister Sulík sa pred časom vyjadril, že odstúpiť nemieni. Nemyslí si, že pochybil a ak bude mať premiér Eduard Heger (OĽaNO) pocit, že si nerobí svoju prácu dobre, má možnosť navrhnúť jeho odvolanie prezidentke.

Poslanec György Gyimesi (OĽaNO) pred časom vyzval Sulíka, aby odstúpil pre nezvládnuté rokovania o sankciách EÚ na ruskú ropu. Minister hospodárstva reagoval, že odstúpiť nemieni. Nemyslí si, že pochybil a ak bude mať premiér Eduard Heger (OĽaNO) pocit, že si nerobí svoju prácu dobre, má možnosť navrhnúť jeho odvolanie prezidentke.

Kabinet v stredu (15. júna) odmietol opozičný návrh na odvolanie ministra. Vláda zdôraznila, že ani ona a ani rezort hospodárstva neregulujú ceny energií a tiež nemôžu ovplyvniť vývoj cien energií na veľkoobchodnom trhu. Ministri sa zastali Sulíka v súvislosti s rokovaniami o sankciách na dodávky ropy a ropných výrobkov.

„Pri všetkých návrhoch sa podpredseda vlády a minister hospodárstva a predseda vlády navzájom informovali. Koncept sankcií potvrdil predseda vlády spolu s ostatnými lídrami krajín EÚ konsenzom dosiahnutým na rokovaní Európskej rady," konštatovala vláda.
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík čelí v parlamente odvolávaniu. Očakáva sa, že aj napriek kritike z OĽaNO ostane vo funkcii (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi zasiahli nákupné centrum v Kremenčuku, počet obetí stúpol (video)
<< predchádzajúci článok
Putin telefonoval s Bolsonarom, prisľúbil mu dodávky hnojív