Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. mája 2022

Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdíPrípadné zdanenie veľkých firiem by o Slovensku vyslalo extrémne zlý signál do sveta. V relácii Na telo Plus portálu tvnoviny.sk to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. ...Zdieľať
23 676x451 24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Prípadné zdanenie veľkých firiem by o Slovensku vyslalo extrémne zlý signál do sveta. V relácii Na telo Plus portálu tvnoviny.sk to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho by sa takýto krok dal nazvať „trestom za úspech".


„Ak tu zarobíte viac, ako sa nám páči, tak vás „skásneme", pokračoval predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita. Zdôraznil, že žijeme v kapitalizme a štát nemá morálne právo brať firmám ich zisky.

Podľa neho to môže spôsobiť jednak odchod spoločností zo Slovenska, ale taktiež môžu zvýšené náklady preniesť na svojich klientov. „Je to extrémna hlúposť," uzavrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kováčikovo odsúdenie je jasným dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho, tvdí OĽaNO
<< predchádzajúci článok
Vysoká spotreba v najbohatších krajinách ničí životné prostredie detí na celom svete