Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. februára 2021

Sulík to skúsi aj do tretice a na vládu opäť predloží univerzálny odškodňovací zákonMinister hospodárstva Richard Sulík opätovne predloží na vládu univerzálny odškodňovací zákon. Ako ďalej informuje na sociálnej sieti koaličná ...Zdieľať
04 min 676x446 4.2.2021 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva Richard Sulík opätovne predloží na vládu univerzálny odškodňovací zákon. Ako ďalej informuje na sociálnej sieti koaličná strana Sloboda a Solidarita, vďaka takejto legislatíve by sa pomoc dostala všetkým subjektom, ktoré utrpeli straty pre nariadenia vlády.


„Podľa nás nie je možné na každú skupinu podnikateľov pripraviť samostatnú schému a samostatný zákon. Tých skupín je totiž príliš veľa," argumentujú liberáli.

Pomoc pre všetkých podnikateľov by tak mala byť stanovená jednou normou a následne by sa pre konkrétne skupiny mali určiť konkrétne podmienky odškodnenia.

Zákon ide pritom na vládu tretíkrát, dvakrát ho koaliční partneri odmietli. Podľa ministra sa na opätovnom predložení zákona dohodli na koaličnej rade.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík to skúsi aj do tretice a na vládu opäť predloží univerzálny odškodňovací zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skrátené legislatívne konanie má byť využívané len výnimočne, upozorňuje advokátska komora
<< predchádzajúci článok
Ombudsmanka Patakyová nesúhlasí s odstránením druhej národnosti pri sčítaní obyvateľov

Sulík to skúsi aj do tretice a na vládu opäť predloží univerzálny odškodňovací zákon - diskusné fórum čitateľov