Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2022

Sulíkov návrh na vyslovenie nedôvery vláde sa bude vo štvrtok riešiť na mimoriadnej schôdziMimoriadna schôdza parlamentu k vysloveniu nedôvery vláde bude vo štvrtok 8. decembra o 14:00. Informoval o tom v piatok v pléne predseda Národnej rady SR (NR SR)Zdieľať
img_7979 676x451 2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Mimoriadna schôdza parlamentu k vysloveniu nedôvery vláde bude vo štvrtok 8. decembra o 14:00. Informoval o tom v piatok v pléne predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina). Hlasovanie o návrhu by malo byť 13. decembra o 11:00.

Návrh podali SaS a Hlas-SD


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo štvrtok 1. decembra na tlačovej konferencii informovala, že podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde Slovenskej republiky. Pod návrh sa podpísalo 20 poslancov z klubu SaS a desať poslancov Hlasu-SD.

Ako povedal predseda SaS Richard Sulík, táto vláda stratila oprávnenie k existencii a škodí celej krajine.

„Toto trápenie musíme čo najskôr skončiť. Vyzbierali sme podpisy, oslovili sme poslancov strany Hlas-SD, ktorí k našim 20 hlasom pridali ďalších desať,“ vyhlásil Sulík.

Možné sú tri scenáre


Dodal, že SaS bola konštruktívnou opozíciou a mala skutočnú vôľu dať tejto vláde šancu. Podľa šéfa liberálov slúži návrh aj na to, aby sa poslanci jasne vyfarbili a aby bolo vidieť, kto vládu podporuje.

„Z klubu SaS bude hlasovať všetkých 20 poslancov za vyslovenie nedôvery,“ podčiarkol Sulík. Ak by parlament vyslovil nedôveru vláde, možné sú podľa neho tri scenáre – buď vznikne nová koalícia, prezidentka vymenuje úradnícku vládu, alebo budú predčasné voľby.

„Teraz je predčasné špekulovať o tom, ktorá z týchto troch možností nastane, avšak hovoríme s plnou vážnosťou, že ktorákoľvek z nich je lepšia ako to, čo tu máme dnes,“ myslí si Sulík.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkov návrh na vyslovenie nedôvery vláde sa bude vo štvrtok riešiť na mimoriadnej schôdzi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý útočník na Obchodnej ulici kopol muža do tváre, hrozí mu až 10 rokov za mrežami (foto)
<< predchádzajúci článok
Globálne výzvy podľa Káčera nedokážeme riešiť samostatne. Aj Slovensko prispieva k tomu, aká je EÚ a čo mu prinesie