26. januára 2014

Superkombinácia v Kitzbüheli pre Pinturaulta, Žampa 17.

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault sa stal víťazom nedeľňajšej superkombinácie Svetového pohára v rakúskom Kitzbüheli. Špecialista na točivé disciplíny si utvoril ...

Alexis Pinturault. Foto: TASR/AP
Kitzbühel 26. januára (TASR) - Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault sa stal víťazom nedeľňajšej superkombinácie Svetového pohára v rakúskom Kitzbüheli. Špecialista na točivé disciplíny si utvoril priaznivú východiskovú pozíciu už v super-G, po ktorom figuroval na 12. mieste, o svojom triumfe potom rozhodol výbornou jazdou vo večernom jednokolovom slalome.

Druhé miesto obsadil s odstupom 44 stotín sekundy Američan Ted Ligety, tretí skončil už s výraznou stratou domáci favorit Marcel Hirscher (+1,47), ktorý bol po prvej časti superkombinácie až 35. Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil so stratou 3,79 sekundy na víťaza 17. priečku a do hodnotenia SP si pripísal ďalších 14 bodov.

Pinturault, ktorý dosiahol v kombinačnom slalome najrýchlejší čas, slávil svoj šiesty triumf v prestížnom seriáli a druhý v sezóne po víťazstve v slalome vo Wengene. Americký veterán Bode Miller, ktorý viedol po super-G, figuroval vo výsledkovej listine pôvodne na "bronzovej" priečke, napokon ho ale diskvalifikovali za nesprávne prejdenie bránky. Líder celkového hodnotenia SP Nór Aksel Lund Svindal takisto vypadol v slalome.