Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2009

Sústrasť smútiacim vyjadruje hlava ECAV na Slovensku KlátikÚprimnú sústrasť nad nečakanou stratou príbuzných vyjadril smútiacim pozostalým po sobotňajšej tragickej dopravnej nehode pri Polomke generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania ...Zdieľať
BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) - Úprimnú sústrasť nad nečakanou stratou príbuzných vyjadril smútiacim pozostalým po sobotňajšej tragickej dopravnej nehode pri Polomke generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku Miloš Klátik. Generálny biskup ECAV vo svojom mene i v mene celej evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku adresuje smútiacim slová Ježiša Krista z Evanjelia podľa Jána - "Ja som vzkriesenie a život, kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie." Agentúru SITA informoval Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku.


Vláda na dnes od 8:00 do 20:00 vyhlásila jednodňový štátny smútok po sobotňajšej tragickej zrážke autobus s osobným vlakom pri Polomke v okrese Brezno. Tragická nehoda, ku ktorej došlo v sobotu okolo 9:00 na nechránenom železničnom priecestí bez svetelnej signalizácie medzi Polomkou a Heľpou, si vyžiadala 12 obetí, zhruba ďalších 20 ľudí je zranených. Obyvatelia Bánoviec nad Bebravou a blízkeho okolia cestovali v autobuse do Polomky na spoločnú lyžovačku. Tesne pred cieľom sa však na nechránenom železničnom priecestí ich autobus zrazili s osobným vlakom.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krízový štáb rieši návrat zranených a obetí
<< predchádzajúci článok
Stav ťažko zranených z nehody v Polomke sa nezhoršil