Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. februára 2008

Súťaž Altran Engineering Academy – staňte sa súčastí Renault F1 TeamRozhovor s minuloročným víťazom Josef Dubský.Zdieľať
Minulý rok sa po prvýkrát konala sútaž Altran Engineering Academy v strednej Európe. Víťazom  stredoeurópskeho finále sa stal 25-ročný Josef Dubský. Jeho projekt bol zameraný na automatizáciu aerodynamických výpočtov, ktorá významne znižuje čas a zdroje potrebné pre optimalizovanie aerodynamiky častí Formule 1. Komisia obzvlášť ocenila inovatívny koncept a jeho potenciálny prínos pre tím ING Renault F1. 30. júla 2007 sa Josef zúčastnil medzinárodnej záverečnej prezentácie v Enstone. Vďaka svojej skvelej prezentácii a presnej argumentácii zvíťazil nad ostatními finalistami z celého sveta a vyhral šesťmesačnú stáž v rámci výskumnej a vývojovej sekcie tímu ING Renault F1. V septembri teda nasledoval kroky predošlých víťazov z Veľkej Británie, Španielska, Švédska, vrátil sa do Enstonu k tímu ING Renault F1 Team a začal pracovať na oddelení výskumu a vývoja. Okŕem platu získal tiež ubytovanie a firemné auto.
Fascinujúce šesťmesačné dobrodružstvo: rozhovor s Josefom Dubským
Čo presne v Enstone robíte?
Od prvého dňa som nastúpil priamo na oddelenie vývoja a výskumu. Jedná se v podstate o najzaujímavejšiu možnú pozíciu pre čerstvého inžiniera. Práve tu se totiž skúšajú a realizujú nové technické riešenia predtým, než sa neskôr použijú v konštrukcii. Pracovná náplň je naozaj pestrá a dostal som príležitosť naučit sa veľa nového.
Ako sa Vám páči pracovať v tíme ING Renault F1 Team?
Moja práca je vlastne aj mojou záľubou. Vždy som sa zaujímal o autá, motocykle, veterány, proste o všetko, čo má spaľovací motor. Preto je asi jasné, že možnosť pracovať v tíme Formule 1 je pre mňa v podstate splneným chlapčenským snom. Vlastne ešte pred rokom by som len ťažko uveril, že se tento sen niekedy môže stať realitou.
Aký dopad má na Enstone návrat Fernanda Alonsa?
Bez akýchkoľvek pochybností priniesol návrat Fernanda Alonsa spoločne s uvedením nového auta vysoké očakávania a viac dôvery do novej sezóny. V rokoch 2005 a 2006 dosiahol Renault spoločne s Fernandom obrovský úspech a všetci dúfame, že bude táto osvedčená kombinácia vodiča a auta opäť úspešná.
Čo robíte  v Anglicku, keď nepracujete?
Vo svojom voľnom čase som tu doposiaľ nemal šancu sa nudiť. Veľkým zážitkom boli napríklad preteky viac ako 100-ročných veteránov, na ktoré som bol pozvaný do Donningtonu. Vďaka autu, ktoré mi bolo v rámci výhry Renaultom poskytnuté počas mojej praxe, som cez víkendy často cestoval a mohol som navštíviť veľa zaujímavých miest.
Čo znamená táto príležitosť pre Vás osobne a pre Vašu budúcnost?
Práca v tíme RF1 je pre mňa veľkou príležitosťou učiť sa a získať praktické skúsenosti. Predtým ako som mal to štastie vyhrať Altran Engineering Academy, som mal pôvodne v pláne pokračovať v doktorandskom štúdiu. Potom ako sa mi podarilo uspieť vo finálovom kole súťaže som si sľúbil, že po absolvovaní mojej 6-mesačnej stáže sa vrátim k doktorandskému štúdiu. Ale kto vie, možno sa po štúdiu k motošportu opäť vrátim.
Čo by ste poradili ostatným študentom a mladým inžinierom?
Každopádne by som každému len a len doporučil, aby možnosti aké ponúka napríklad Altran Engineering Academy maximálne využili. Prihláška do súťaže pre mňa znamenala len vyplnenie formuláru s osobnými údajmi a popísanie môjho projektu 500 slovami. Vtedy som si povedal, že nemám čo stratiť a skúsim to. Ako je vidieť, nakoniec sa mi podarilo splniť si svoj, ešte pred rokom úplne nereálny, sen. Za to som spoločnosti Altran veľmi vďačný.
Altran Engineering Academy
Súťaž založená v roku 2004 je jedinečnou iniciatívou s jasným cieľom: dať príležitosť mladým talentom. Formula 1 je síce známy, ale uzavretý svet, jeho hranice sú - zvlášť pre mladých inžinerov, veľmi ťažko prekročiteľné. AEA bola založená ako "Akadémia hviezd", vďaka ochote tímu ING Renault F1 otvoriť Formulu 1 na všetkých úrovniach a záväzku Altranu dať príležitosť študentom posledných ročníkov vysokých škôl a čerstvým absolventom.
Súťaž každoročne priťahuje stovky mladých uchádzačov z najlepších univerzít a škôl na celom svete. Ing. Josef Dubský je štvrtým víťazom AEA.
Prihláste se do Altran Engineering Academy
Kandidáti sa môžu do AEA prihlásiť od 1. marca do 15. mája 2008 na oficiálnych stránkach súťaže na adrese http://www.altran-academy.com, kde nájdu tiež podrobnejšie informácie o súťaži a jej podmienkach ako aj témy projektov. V lete 2008 bude deväť finalistov z celého sveta prezentovať svoje projekty v Enstone pred porotou zloženou z expertov, predsedom ktorej je manažér pre výskum a vývoj tímu ING Renault F1, Robin Tuluie.
Technologické partnerstvo  Altran - ING Renault F1 Team
Altran podporuje Renault F1 tím od roku 2002 poskytovaním riešení z rôznych špecializácií, vrátane elektroniky, logistiky, riadenia kvality a projektového manažmentu. Altran prispieva k vývoju podvozkov v Enstone vo Veľkej Británii a k vývoju motorov vo Viry-Châtillon neďaleko Paríža.
O Altrane
Altran je európskym konzultantským lídrom v oblasti inovácie a technológie. 17 000 konzultantov na celom svete pokrýva široký rozsah inžinierskych špecializácií. Altran ponúka svojim klientom priebežnú podporu počas celého inovačného cyklu – od výskumu a vývoja cez IT až po manažérske konzultácie.
Od založenia Altranu v strednej a východnej Európe v roku 2006 sa firma v tejto oblasti dynamicky rozvíja. Špecializuje sa zde na automobilový a elektronický priemysel. Pracuje pre významných lokálnych i medzinárodných zákazníkov v týchto odboroch. Svojim klientom prináša zlepšenie výkonu v oblastiach kvality, procesov, projektového riadenia a inovácií.
 
Viac informácií na našej lokálnej stránke: www.altran.com/cee

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dobrovoľné hasičské zbory sa budú modernizovať z eurofondov
<< predchádzajúci článok
Walesa podstúpi operáciu srdca