11. augusta 2012

Suverénni Rusi si odniesli zlato v K2 na 200 metrov

Rusi Jurij Postigaj a Alexander Ďačenko sa stali suverénne prvými olympijskými víťazmi v K2 mužov na 200 m v rýchlostnej kanoistike. V sobotňajšom predpoludňajšom finále dominovali od ...

rusko dacenko postigaj LONDÝN 11. augusta (WEBNOVINY) - Rusi Jurij Postigaj a Alexander Ďačenko sa stali suverénne prvými olympijskými víťazmi v K2 mužov na 200 m v rýchlostnej kanoistike.

V sobotňajšom predpoludňajšom finále dominovali od štartu až do cieľa a druhých Romana Petrušenka s Vadimom Machnevom z Bieloruska zdolali o 759 tisícin sekundy.

Postigaj s Ďačenkom jazdili v areáli Eton Dorney už od rozjázd suverénne a ani v jednej z troch jázd neprehrali.

Bronz si vybojovali domáci Brit Liam Heath a Jon Schofield, ktorí boli pred pretekmi najväčšími ašpirantmi na zlato.

V ostatných štyroch rokoch vždy vyhrali európsky šampionát. Napokon v Londýne uspeli v súboji o 3. miesto s úradujúcimi majstrami sveta Amaudom Hyboisom a Sebastienom Jouvem z Francúzska.