07. decembra 2013

Švajčiar Küng vyhral super-G a dosiahol prvý triumf v SP

Švajčiarsky lyžiar Patrick Küng dosiahol v sobotu životný úspech, keď v americkom Beaver Creek prekvapujúco vyhral super-G a získal tak premiérový triumf v rámci alpského ...

Beaver Creek 7. decembra (TASR) - Švajčiarsky lyžiar Patrick Küng dosiahol v sobotu životný úspech, keď v americkom Beaver Creek prekvapujúco vyhral super-G a získal tak premiérový triumf v rámci alpského Svetového pohára. Pre dvadsaťdeväťročného pretekára je to celkovo tretie umiestnenie na pódiu v prestížnom seriáli. Pred dvoma rokmi bol druhý v zjazde v Bormiu, v roku 2010 skončil rovnako v zjazde tretí v Garmisch-Partenkirchene.

Küng predviedol na 1890 m dlhej zjazdovke bezchybnú jazdu a do cieľa prišiel v čase 1:21,73 min. Druhé miesto získal Hannes Reichelt z Rakúska spolu s Talianom Petrom Fillom, obaja stratili na víťaza 38 stotín sekundy. Štvrtú priečku si vyjazdil domáci favorit Ted Ligety (+0,48 s). Víťaz posledných štyroch super-G v SP Aksel Lund Svindal z Nórska obsadil 6. miesto (+0,61).

Na štart sa postavil aj slovenský reprezentant Adam Žampa.

Poľské hádzanárky deklasovali Paraguaj 40:6 na MS v Srbsku