Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2021

Svätokrížske vojvodstvo ako prvé v Poľsku zrušilo uznesenie proti LGBT ľuďomRegión v južnom Poľsku v stredu zrušil uznesenie proti LGBT osobám pod hrozbou straty finančných prostriedkov zZdieľať
poland_lgbt_rights_22048 2886d3c8cb3a484c801dffbd3f516422 676x450 23.9.2021 (Webnoviny.sk) - Región v južnom Poľsku v stredu zrušil uznesenie proti LGBT osobám pod hrozbou straty finančných prostriedkov z Európskej únie.


Na mimoriadnom zasadnutí Svätokrížske vojvodstvo odhlasovalo zrušenie uznesenia z roku 2019, ktoré bolo namierené proti pokusom zaviesť LGBT ideológiu do miestnych samospráv a propagovať túto ideológiu vo verejnom živote.

Prvýkrát zrušené opatrenie


V opatrení bol tiež zakotvený nesúhlas a odpor voči pokusom liberálnych politických strán a spoločenských kruhov propagovať ideológiu LGBT, ktoré podľa neho boli v rozpore s kultúrnym dedičstvom a stáročnými kresťanskými tradíciami.

Svätokrížske vojvodstvo je prvým regiónom v Poľsku, ktorý zrušil takéto opatrenie. Tento krok nastal po tom, čo poľská vláda požiadala lokálnych predstaviteľov, aby zrušili takého uznesenia namierené proti LGBT komunitám.

Veľký deň pre Poľsko


Liberálne noviny Gazeta Wyborcza medzitým uviedli, že krok vojvodstva predstavuje "dobrý deň v boji proti diskriminácii". Aktivista Bart Staszewski to označil za „veľký deň pre Poľsko a veľký úspech aktivistov a občianskej spoločnosti“.

Rezolúcie proti LGBT ľuďom boli súčasťou reakcie na stále viditeľnejší boj za práva homosexuálov v Poľsku. Aktivisti za práva LGBT osôb naliehali na EÚ, aby konala dôraznejšie a chránila ich pred diskrimináciou, a uvítali krok únie, ktorá zadržala milióny eur na financovanie regiónov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Svätokrížske vojvodstvo ako prvé v Poľsku zrušilo uznesenie proti LGBT ľuďom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priamy predaj na Slovensku rástol aj napriek korona kríze
<< predchádzajúci článok
Štartuje najväčšie športové podujatie v Európe – Európsky týždeň športu 2021

Svätokrížske vojvodstvo ako prvé v Poľsku zrušilo uznesenie proti LGBT ľuďom - diskusné fórum čitateľov