Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. marca 2016

Švédskej korunnej princeznej Viktórii sa narodil synŠvédska princezná Estelle (v strede) v sprievode svojich rodičov - korunnej princeznej Viktórie (vľavo) a princa Daniela, sa vracia domov po prvom dni strávenom v škôlke pri Štokholme 25. augusta 2014.Zdieľať
Švédska princezná Estelle (v strede) v sprievode svojich rodičov - korunnej princeznej Viktórie (vľavo) a princa Daniela, sa vracia domov po prvom dni strávenom v škôlke pri Štokholme 25. augusta 2014. Foto: TASR/AP
Štokholm 3. marca (TASR) - Švédskej korunnej princeznej Viktórii sa narodil v stredu večer syn, ktorý je druhým dieťaťom z jej manželstva s princom Danielom. Agentúra AP o tom informuje s odvolaním sa na oznámenie švédskeho kráľovského dvora.


Chlapec, ktorého meno zatiaľ nezverejnili, prišiel na svet v štokholmskej univerzitnej nemocnici Karolinska o 20.28 h miestneho času (SEČ). Dieťa i matka sú v poriadku a počas celého pôrodu bol v nemocnici prítomný aj otec.

Švédsky kráľovský dvor ešte začiatkom septembra oznámil, že Viktória s Danielom očakávajú v marci narodenie druhého potomka. Prvé dieťa, princezná Estelle, sa tomuto páru narodilo v roku 2012.

Viktória je švédskou korunnou princeznou a teda prvou v rámci nástupníctva na trón, na ktorom už od roku 1973 sedí jej otec, švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv. Švédsko ešte v roku 1980 pozmenilo ústavu tak, aby sa následníkom trónu automaticky stal prvý kráľovský potomok bez ohľadu na pohlavie. Až dovtedy takýto nárok prislúchal výlučne mužským kráľovským potomkom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prevolebná kampaň sa skončila, plynie moratórium
<< predchádzajúci článok
Z nahlásených 5909 prípadov ziky v Brazílii sa doposiaľ potvrdilo 641