Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. decembra 2019

Svetová klimatická konferencia OSN bude pokračovať aj v sobotuKlimatická konferencia OSN (COP25) v španielskej metropole Madrid.Zdieľať
Klimatická konferencia OSN (COP25) v španielskej metropole Madrid. Foto: TASR/AP
Madrid 14. decembra (TASR) - Účastníci klimatickej konferencie OSN (COP25) v Madride budú navzdory pôvodnému plánu pokračovať v rokovaniach aj v sobotu. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.


Záverečné plenárne zasadnutie delegátov bolo pôvodne naplánované na piatkový večer, v nočných hodinách ho však neustále odsúvali a pozorovatelia očakávali, že najskôr v sobotu ráno nastane pokrok, pokiaľ ide o vypracúvané dokumenty. Podobné predlžovanie rokovaní pritom pri takýchto podujatiach nie je nezvyčajné.

Na klimatickej konferencii v Madride sa zúčastňujú zástupcovia 196 krajín a Európskej únie.

V piatok nebol zatiaľ doriešený ani jeden z hlavných bodov rokovaní. Tými sú podľa DPA sformulovanie záverečného vyhlásenia, dohoda na financovaní opatrení na ochranu klímy v chudobnejších krajinách, stanovenie pravidiel pre obchodovanie s emisnými povolenkami a určenie podoby ďalšej medzinárodnej spolupráce pri ochrane klímy.

Cieľom tzv. klimatického summitu je podrobne rozpracovať pravidlá vyplývajúceho z parížskej klimatickej dohody z roku 2015. Účastnícke štáty majú na COP25 demonštrovať svoje ambície v oblasti boja proti zmene klímy, pričom budúci rok je konečným termínom, keď musia predložiť svoje nové akčné plány.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Greta Thunbergová vyzvala na proteste v Turíne na boj za zajtrajšok
<< predchádzajúci článok
Spor okolo Trumpových finančných záznamov bude riešiť Najvyšší súd