Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Svetový deň geodetov a kartografovZ iniciatívy Rady európskych geodetov (CLGE - Comité de Liaison des Géometres Européens), ktorá združuje 38 štátov Európy (reprezentované najväčšími geodetickými ...Zdieľať
Foto: Komora geodetov a kartografov
Bratislava 13. marca (OTS) - Z iniciatívy Rady európskych geodetov (CLGE – Comité de Liaison des Géometres Européens), ktorá združuje 38 štátov Európy (reprezentované najväčšími geodetickými organizáciami daného štátu), a po dohode s Medzinárodnou federáciou geodetov (FIG – Fédération Internationale des Géometres), ktorá združuje vyše 100 národných profesijných geodetických organizácií a asociácií z 90 štátov sveta a s Národnou spoločnosťou profesionálnych geodetov z USA (NSPS – National Society of Professional Surveyors), bol tohto roku oficiálne ustanovený „Svetový deň geodetov a kartografov“.


Za tento deň bol dohodnutý 21. marec. Oficiálne bude tento deň prvý krát spoločne oslávený všetkými tromi organizáciami v sídle Svetovej banky vo Washingtone 21. marca 2018.

Slovenskí geodeti prostredníctvom Komory geodetov a kartografov sa už viac ako 20 rokov aktívne zúčastňujú na činnosti Rady európskych geodetov – CLGE ako aj Medzinárodnej federácie geodetov – FIG.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti pomáhali pri záchrane muža z Kráľovského Chlmca
<< predchádzajúci článok
OECD očakáva tento rok najvyšší rast svetovej ekonomiky od roku 2011

Svetový deň geodetov a kartografov - diskusné fórum čitateľov