09. januára 2013

Svitko obsadil na Rely Dakar skvelé šieste miesto, Jakeš 10.

Francúz David Casteu na Yamahe kraľoval 5. etape prestížnych pretekov Rely Dakar 2013 v kategórii motocyklov. Piata časť púštneho dobrodružstva viedla z peruánskej Arequipy do čílskeho ...

svitko ARICA 9. januára (WEBNOVINY) - Francúz David Casteu na Yamahe kraľoval 5. etape prestížnych pretekov Rely Dakar 2013 v kategórii motocyklov.

Piata časť púštneho dobrodružstva viedla z peruánskej Arequipy do čílskeho strediska Arica (meraný úsek pre motocykle: 274 km).

Druhé miesto obsadil Casteuov krajan Olivier Pain na stroji Yamaha. Slovák Štefan Svitko dosiahol svoje najlepšie etapové umiestnenie v tohtoročnej edícii, 30-ročný Žaškovčan skončil šiesty a stredajší výsledok ho vrátil naspäť do desiatky najlepších jazdcov (9. miesto).

Slovák, ktorý po utorku avizoval bolesti zápästia, bol v stredu rýchly. Na druhom meranom úseku dokonca figuroval na 3. priečke. Ivan Jakeš obsadil v etape so štartom v Peru a cieľom v Čile 10. pozíciu. Tridsaťdeväťročný jazdec z Brezovej pod Bradlom v polovici pretekov figuroval dokonca na 5. stupienku etapového poradia. V celkovej klasifikácii je osemnásty.

Rely Dakar 2012 - 5. etapa (Arequipa /Peru/ - Arica /Čile/, meraný úsek 172 km: automobily a kamióny, 274 km: motocykle a štvorkolky) - streda - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. David Casteu (Fr.) Yamaha 1:39:42 h, 2. Olivier Pain (Fr.) Yamaha +1:09 min, 3. Juan Pedrero (Šp.) KTM +3:25, ... 6. Štefan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team) KTM +4:40, 10. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM /obaja SR/ +5:45

Poradie po 5. etape - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. Olivier Pain (Fr.) Yamaha 11:51:29 h, 2. David Casteu (Fr.) Yamaha +1:15 min, Cyril Despres (Fr.) KTM +6:07, ...9. Štefan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team) KTM +20:45, 18. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM /obaja SR/ +31:44