Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

27. augusta 2007

Swan dobudoval svoju 3,5 GHz sieť za približne 60 mil. SkTelekomunikačná spoločnosť Swan, a.s. dobudovala prístupové body elektronickej komunikačnej siete v pásme 3,5 GHz, ktorými pokrýva všetkých 79 okresných miest Slovenska. Podľa informácií ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Telekomunikačná spoločnosť Swan, a.s. dobudovala prístupové body elektronickej komunikačnej siete v pásme 3,5 GHz, ktorými pokrýva všetkých 79 okresných miest Slovenska. Podľa informácií poskytnutých agentúre SITA celkové náklady na vybudovane siete predstavovali výšku približne 60 mil. Sk. Celkovo spoločnosť zriadila 119 základňových staníc, z ktorých každá stála firmu približne 0,5 mil. Sk.

Swan dobudovaním siete splnil podmienky vyplývajúce z povolenia na zriaďovanie a prevádzkovanie verejnej bezdrôtovej prístupovej elektronickej komunikačnej siete v pásme 3,5 GHz, ktoré jej udelil Telekomunikačný úrad SR už 3. augusta 2005. Podmienkou udelenia povolenia bolo vybudovanie tejto siete v každom slovenskom okresnom meste do dvoch rokov od udelenia. Spoločnosť prevádzkuje na uvedenej sieti typu WiMAX hlasové, dátové a internetové služby a služby bezpečnosti.

Je prevádzkovateľom bezdrôtových prístupových sietí FWA 26 GHz a prenosovej infraštruktúry IP MPLS. Materskou firmou spoločnosti Swan je spoločnosť DanubiaTel, a.s., ktorá vlastní 100 % jej akcií. Do skupiny patria taktiež firmy GlobalTel, a.s., Viasec, s.r.o., CNC, a.s. a SK - NIC, a.s. Skupina je zároveň vlastníkom 50-percentného podielu spoločnosti Net Slovakia, s.r.o. Spoločnosť SWAN, a.s. získala súhlas Telekomunikačného úradu SR na prevod práv vyplývajúcich z Individuálneho povolenia na používanie frekvencií v pásme 3,5 GHz, ktorých držiteľom bola od augusta 2005 jej sesterská spoločnosť GlobalTel, a.s. Rozhodnutie TÚ SR o vydaní súhlasu na prevod práv vyplývajúcich z pridelenia frekvencií nadobudlo právoplatnosť 27. marca 2007. Spoločnosť Swan pôsobí na slovenskom trhu ako prevádzkovateľ verejných rádiotelekomunikačných služieb so zameraním na poskytovanie dátových, hlasových, internetových a multimediálnych služieb.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslednú prednášku na Detskej Univerzite prednesie P. Mocza
<< predchádzajúci článok
Nová učebná pomôcka o ľudských právach

Swan dobudoval svoju 3,5 GHz sieť za približne 60 mil. Sk - diskusné fórum čitateľov