Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. septembra 2005

Swayze chce spasiť svet!Americký herec Patrick Swayze zakladá ,,mafiu“, pomocou ktorej chce spasiť svet!Zdieľať
Fešák Patrick Swayze, po ktorého Hriešnom tanci zostala aj na Slovensku kopa zlomených ženských sŕdc, sa zďaleka nevenuje len vyhrievaniu v lúčoch slávy. Krásavec s čerstvo vyžehlenou tváričkou by rád riešil aj globálne starosti tohto sveta. Spolu s hudobníkmi Bonom Voxom z U2 a Stingom sa angažujú napríklad v záchrane dažďových pralesov. Swayze má v pláne založiť dokonca organizáciu s názvom Mafia, ktorá sa bude starať o životné prostredie a riešiť  „kritické svetové problémy“. V najbližšom čase vycestuje do Konga, kde ho zaujíma osud goríl, lebo miestni domorodci ich v dôsledku hladu začali loviť.
Tanečník a choreograf Swayze, u nás známy z filmov Hriešny tanec, Duch a Bod zlomu, pricestoval na Slovensko s manželkou Lisou Niemi v stredu z New Yorku. Na slávnostnom večere odovzdal cenu najlepšej moderátorke v televíznej ankete TOM 2005.
Hollywoodsky pár priletel priamo z premiéry filmu s príznačným názvom Posledný tanec. Film spolu aj produkovali. Večne mladý Swayze priznal, že mu učarovala slovenská architektúra a ľudské teplo, ktoré údajne vyžaruje z našich ľudí.
Manželia žijú na ranči Bizarro v Novom Mexiku. Nedávno oslávili 30. výročie sobáša. Deti stále nemajú, lebo Lisa povedala, že sa ešte stále musia spoznávať. Vynahrádzajú si to však množstvom zvierat chovaných na statku. Ich umelecké plány nie sú malé. Zháňajú napríklad peniaze na postavenie divadla s kapacitou tisíc ľudí, ktoré by malo stáť na mieste bývalých newyorských dvojičiek a s bratom sa chystajú preraziť na Broadwayi s vlastnou tanečnou šou.
(pe)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stroskotanci z budúcnosti alebo dávno vyhynutá ľudská rasa
<< predchádzajúci článok
Belohorcová: Láske sa nevyhýbam