Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. februára 2013

Sýrski povstalci obsadili vojenské letisko, postupujúSýrski povstalci obsadili v utorok vojenské letisko v severnej provincii Halab, pričom zabili, zranili alebo zajali okolo 40 vojakov. Informovala o tom Sýrska organizácia pre monitorovanie ľudských práv. ...Zdieľať
syria BEJRÚT 12. februára (WEBNOVINY) - Sýrski povstalci obsadili v utorok vojenské letisko v severnej provincii Halab, pričom zabili, zranili alebo zajali okolo 40 vojakov. Informovala o tom Sýrska organizácia pre monitorovanie ľudských práv.


"Zvyšok vojakov z letiska ušiel a zanechali tam viacero vojenských lietadiel ako aj veľké množstvá streliva," uviedol šéf organizácie Rámí Abd ar-Rahman.

K obsadeniu letiska al-Džira došlo deň po tom, čo sa islamisti zmocnili mesta Tabka v susednej provincii ar-Rakka a získali kontrolu neďalekou strategickou priehradou s hydroelektrárňou na rieke Eufrat.

Postup povstalcov v oblasti je podľa ar-Rahmana extrémne rýchly. "Zatiaľ čo armáda má plnú kontrolu nad časťami provincie Damask, hlavným mestom a centrálnou provinciou Hamá, musí čeliť ťažkým stratám v Homse v centrálnej časti krajiny, Dajr az-Zaure na východe a Halabe a ar-Rakke na severe," spresnil. K zrážkam dochádza po celej krajine a pre armádu je nemožné kontrolovať každé ohnisko, dodal ar-Rahman.

Aktivisti v Halabe pre agentúru AFP uviedli, že povstalci na severe zamerali svoju pozornosť v posledných týždňoch na získanie vojenských letísk a základní. Sú veľmi dôležité, keďže sa tam nachádza strelivo a zásoby a ich obsadením vyradia z prevádzky vojenské lietadlá, ktoré režim používa na bombardovanie svojich odporcov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odhalili zlodejku, ktorá okradla malé dievčatko
<< predchádzajúci článok
Komora sestier žiada Zvolenskú o kontrolu nemocnice v Žiari