Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. októbra 2023

Systémy Patriot a Gepard aj IRIS-T, Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu pomoc za miliardu eurNemecko poskytuje Ukrajine nový balík pomoci, ktorého súčasťou sú systémy protivzdušnej obrany v hodnote približne miliardy eur. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje oznámenie nemeckého ministerstva ...Zdieľať
patriot 676x463 11.10.2023 (SITA.sk) - Nemecko poskytuje Ukrajine nový balík pomoci, ktorého súčasťou sú systémy protivzdušnej obrany v hodnote približne miliardy eur. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje oznámenie nemeckého ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBalík pomoci zahŕňa ďalší systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý Nemecko Kyjevu sľúbilo 5. októbra. Súčasťou pomoci zo strany Berlína sú aj rakety vzduch-vzduch krátkeho dosahu IRIS-T a protilietadlové systémy Gepard. Systémy protivzdušnej obrany pomôžu Ukrajine lepšie chrániť svoju kritickú infraštruktúru počas nadchádzajúcej zimy, uviedol nemecký rezort obrany.


Nemecko okrem toho poskytuje ukrajinským špeciálnym silám „komplexný balík podpory", ktorý tvoria vozidlá, zbrane a vybavenie v hodnote viac ako 20 miliónov eur, uviedol nemecký minister obrany Boris Pistorius.


Zdroj: SITA.sk - Systémy Patriot a Gepard aj IRIS-T, Nemecko posiela Ukrajine ďalšiu pomoc za miliardu eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kiska si vypočuje rozhodnutie v kauze KTAG, súčasťou pojednávania sú aj záverečné reči
<< predchádzajúci článok
Malé a stredné podniky sa budú môcť dostať k zvýhodneným úverom, môžu navýšiť svoj prevádzkový kapitál či financovať investície