Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2017

T. GAŠPAR: Podnikateľ Marián K. bol obvinený z neodvedenia daneNa snímke prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.Zdieľať
Na snímke prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Foto: TASR/Štefan Puškáš
 
Bratislava 28. septembra (TASR) - Podnikateľ Marián K. bol Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) 21. septembra 2017 obvinený z trestného činu neodvedenia dane a poistného, ktorý súvisí s kauzou hotelov na Donovaloch. Na dnešnej tlačovej besede to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar.


Spolu s Mariánom K. obvinila NAKA aj Janu Š. a Petra P. Gašpar zároveň potvrdil, že podnikateľ bol dnes vypovedať na polícii. "Bol vypovedať v jednej veci, ktorá sa ho týka," povedal. Mariána K. vyšetrujú aj v kauze Technopol, tam podľa policajného prezidenta ešte k vzneseniu obvinenia nedošlo.

Vyšetrovateľ Policajného zboru najprv v tejto veci trestné stíhanie zastavil, príslušné uznesenie mu odobril aj dozorujúci prokurátor.

Začiatkom augusta tohto roka však Gašpar informoval, že na Národnú kriminálnu agentúru bolo doručené rozhodnutie prokurátora o zrušení uznesenia o zastavení trestného stíhania, odňatí veci vyšetrovateľovi, s požiadavkou prideliť vec inému vyšetrovateľovi a ďalšie opatrenie zo strany prokurátora, ktorým dal pokyn na vznesenie obvinenia osobe Mariánovi K. a ešte ďalšej osobe.

Podľa medializovaných informácií sa prípad týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o osem miliónov eur. 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 M. KOČNER: Lipšic, Galko a Rajtár hovoria rozprávky, DPH som odviedol (5. 4. 2016)
 B. KOLLÁR: Kočner sa bojí, že by išiel sedieť, podniknem právne kroky (5. 4. 2016)
 SaS o Kočnerovi: Podozrenia nevyvrátil (5. 4. 2016)nasledujúci článok >>
Kandidáta na šéfa BBSK J.Luntera výsledky prieskumu zaväzujú
<< predchádzajúci článok
Polícia a Finančná správa odhalili prípady nekalo konajúcich colníkov

T. GAŠPAR: Podnikateľ Marián K. bol obvinený z neodvedenia dane - diskusné fórum čitateľov