Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. apríla 2018

T. GAŠPAR: Vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka očakávam zásadný posunPolicajný prezident to uviedol v rozhovore pre MF Dnes.Zdieľať
Gašpar

Policajný prezident Tibor Gašpar očakáva zásadný posun vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedol v rozhovore pre českú MF Dnes, ktorý cituje portál hnonline.sk.


Podľa informácií HN sa polícia z pôvodných štyroch scenárov sústredila už iba na jeden a má vytipovaného páchateľa. "Sám každú hodinu a každý deň očakávam, že ku mne do kancelárie vstúpi riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry a oznámi, že máme páchateľa," cituje portál policajného prezidenta.

Tibro Gašpar zároveň odmietol rôzne medializované obvinenia z pochybení pri policajnej práci. "Politici opakujú, že polícia nemá dôveru a tým sa vytvára tlak na vyšetrovateľov. Tu sa proste niekoľko týždňov vytvára obraz nefunkčnej polície a neodborného vedenia. Vyšetrovanie vraždy však beží štandardne a nikto doň nezasahuje," povedal podľa idnes.cz Gašpar.

Zároveň uviedol, že tlak, ktorý na jeho osobu vytvára prezident Andrej Kiska, je podľa neho motivovaný vyšetrovaním financovania jeho predvolebnej kampane a jeho spoločností. "Národná kriminálna agentúra má na stole päť rôznych podozrení okolo jeho spoločností. V dvoch už je vedené trestné stíhanie," povedal podľa portálu Gašpar. "Vidím v tom konflikt záujmov," dodal policajný prezident.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd SR napoludnie rozhodne v prípade bosa Róberta O.
<< predchádzajúci článok
Zmeňme spolu piatok 13. na lepší deň