Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2017

T. Mayová chce po roku vlády zvíťaziť v zápase myšlienokBritská premiérka Theresa Mayová .Zdieľať
Britská premiérka Theresa Mayová . Foto: TASR/AP
Londýn 11. júla (TASR) - Britská premiérka Theresa Mayová sa domnieva, že po tom, ako v predčasných voľbách prišla o väčšinu v Dolnej snemovni britského parlamentu, musí teraz zvíťaziť v tzv. zápase myšlienok - a to nielen v britskom parlamente, ale aj v celej Británii. Mayová to dnes uviedla v prejave, ktorý mal podľa agentúry AP zmierlivý, ale tiež vyzývavý tón.


Predsedníčka britskej vlády v ňom vyzvala svojich politických oponentov, aby prispeli svojimi "názormi a myšlienkami" a pomohli jej s formovaním vládnej politiky.

Úradu premiérky sa Mayová ujala takmer pred rokom. Minulý mesiac v predčasných parlamentných voľbách, ktoré sama iniciovala, aby si upevnila mandát, prišla jej Konzervatívna strana o väčšinu kresiel.

Mayová dnes uznala, že volebný výsledok nebol taký, "aký si želala". Dodala však, že zostáva naďalej oddaná myšlienke urobiť Britániu v čase jej odchodu z EÚ spravodlivejšou.

Britská premiérka hovorila v úvode dnes zverejnenej vládnej správy pojednávajúcej o tom, ako zabezpečiť ochranu pre stále vyšší počet ľudí zarábajúcich si formou zákaziek v dočasných zamestnaniach.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Študenti predstavili invalidný vozík ovládaný myšlienkami
<< predchádzajúci článok
Staraj sa o svoj vlastný obchod v novej hre My Lidl Shop