Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2012

Tajfún Bopha devastuje Filipíny, zahynulo už 300 ľudíNajmenej 325 mŕtvych a skoro 180 000 ľudí bez domovov si vyžiadal tajfún Bopha, ktorý v utorok zasiahol filipínsky ostrov Mindanao. Ďalších asi 380 ľudí je stále nezvestných a vyše 400 ...Zdieľať
tajfun MANILA 6. decembra (WEBNOVINY) - Najmenej 325 mŕtvych a skoro 180 000 ľudí bez domovov si vyžiadal tajfún Bopha, ktorý v utorok zasiahol filipínsky ostrov Mindanao.


Ďalších asi 380 ľudí je stále nezvestných a vyše 400 utrpelo zranenia. Tajfún, ktorý sprevádzal prudký dážď a silný nárazový vietor s rýchlosťou až 210 kilometrov za hodinu, zdevastoval 700-kilometrov široký pás cez Mindanao, kde strhol tisíce domov, stromy a elektrické vedenia.

Ako informoval veliteľ civilnej obrany Benito Ramos, ľudí bez domova umiestňujú do škôl a vládnych budov, vláda však musí zriadiť ďalšie dočasné tábory a potrebuje viac stanov.

Okamžitú pomoc Filipínam už ponúkli Spojené štáty a viaceré humanitárne organizácie. Filipínska vláda vypravila na južný ostrov námorné lode vezúce potraviny a základné potreby pre 150 000 ľudí.

Najviac postihnuté sú horské mestá New Bataan a Monkayo. Bopha bol podľa meteorológov najničivejší tajfún tohto roka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odpočúvania z gorilieho bytu boli v rozpore s ústavou
<< predchádzajúci článok
Na štvrtkovom programe dňa bude v parlamente rozpočet