Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júla 2021

Takmer celé Slovensko v noci zasiahnu búrky s lejakmi, meteorológovia vydali výstrahySlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre takmer celé Slovensko okrem okresov Trebišov, Michalovce a ...Zdieľať
thinkstockphotos 146914924 676x482 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre takmer celé Slovensko okrem okresov Trebišov, Michalovce a Sobrance výstrahu prvého stupňa pred búrkami.


Pre okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom platí výstraha do 8:00 nasledujúceho dňa. Pre okresy v Košickom a Prešovskom kraji do 10:00.

SHMÚ zároveň vydal výstrahu druhého stupňa pred vysokými teplotami pre okres Trebišov a Nové Zámky. Výstraha platí do 18:00 a teplota vzduchu sa môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia.

Meteorológovia upozornili, že s búrkami môžu byť spojené krátkodobé no intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu, respektíve 65 až 85 kilometrov za hodinu. V okresoch s výstrahou je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Takmer celé Slovensko v noci zasiahnu búrky s lejakmi, meteorológovia vydali výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mimoriadny snem strany Za ľudí nebude, rozhodlo predsedníctvo. Podľa Remišovej je táto otázka uzavretá
<< predchádzajúci článok
Vodička Fabie neprežila čelnú zrážku s kamiónom, v aute viezla aj tri deti (foto)

Takmer celé Slovensko v noci zasiahnu búrky s lejakmi, meteorológovia vydali výstrahy - diskusné fórum čitateľov