Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2012

Taliani si kupujú viac bicyklov, než áutV Taliansku sa po dlhých desaťročiach začalo opäť predávať viac bicyklov ako áut. Informuje o tom spravodajská stanica BBC, ktorá sa pritom odvoláva na výskum denníka La Repubblica. Taliani ...Zdieľať
bicykel RÍM 4. októbra (WEBNOVINY) - V Taliansku sa po dlhých desaťročiach začalo opäť predávať viac bicyklov ako áut.


Informuje o tom spravodajská stanica BBC, ktorá sa pritom odvoláva na výskum denníka La Repubblica. Taliani si podľa novín vlani kúpili 1,75 milióna bicyklov, čo bolo asi o 2000 viac, ako počet zaregistrovaných nových áut.

Analytici tento stav pripisujú najmä pokračujúcej hospodárskej kríze v krajine, v dôsledku ktorej prichádza k znižovaniu reálnej životnej úrovne.

Trh s novými autami sa v Taliansku podľa denníka La Repubblica prepadol až na úroveň z roku 1964. Napriek tomu, že bicyklovanie má v krajine dlhoročnú tradíciu, v centrách talianskych miest je stále vidieť najmä autá a skútre.

Na zmenu životného štýlu tento víkend svojich spoluobčanov vyzval aj prezident Giorgio Napolitano, keď vyhlásil, že Taliani by mali v rozvoji cyklistiky "dobehnúť" vyspelé európske krajiny.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za požiare v Európe vraj môže al-Kájda
<< predchádzajúci článok
Francúzski študenti žalujú ikonu pravice za urážku Rómov