Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. marca 2019

Talianska centrálna banka zakázala ING prijímať nových klientovING pobočka - ilustračná fotografiaZdieľať
ING pobočka - ilustračná fotografia Foto: TASR/AP
Rím 17. marca (TASR) - Talianska centrálna banka v sobotu (16.3.) oznámila, že zakázala finančnému ústavu ING prijímať nových klientov v Taliansku, pokiaľ nezlepší monitorovanie transakcií.


Toto opatrenie nadväzuje po inšpekcii centrálnej Banca d'Italia v holandskej ING od októbra minulého roka do začiatku roka 2019. Tá ukázala, že talianska pobočka ING neurobila dosť pre to, aby zabránila praniu špinavých peňazí prostredníctvom svojich účtov.

ING zaplatila v septembri minulého roka pokutu vo výške 775 miliónov eur za urovnanie sporu s holandskou prokuratúrou za to, že jej účty v Holandsku boli využívané na kriminálne činy.

Banka uviedla, že nedostatky zistené talianskymi úradmi pre dohľad nasledovali po urovnaní sporu v Holandsku, po ktorom prijala opatrenia na posilnenie kontroly rizík v súlade s predpismi.

"V najbližších dňoch bude ING usilovne pracovať na vyriešení nedostatkov a zistených problémov v Taliansku," uviedol veriteľ.

ING dodala, že sa zdrží prijímania nových zákazníkov v Taliansku počas ďalších diskusií s Banca d'Italia, ale bude naďalej poskytovať služby existujúcim klientom v krajine.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruskí a americkí činitelia budú v Ríme rokovať o venezuelskej kríze
<< predchádzajúci článok
Na toalete v obchodnom centre horelo, ľudí evakuovali

Talianska centrálna banka zakázala ING prijímať nových klientov - diskusné fórum čitateľov