Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júna 2019

Taliansko dá v roku 2020 na sociálnu sféru o 3 až 4 mld. eur menejNa snímke z 21.júla 2011 pohľad na sídlo dolnej snemovne talianskejo parlamentu v Ríme počas výmeny stráže.Zdieľať
Na snímke z 21.júla 2011 pohľad na sídlo dolnej snemovne talianskejo parlamentu v Ríme počas výmeny stráže. Foto: TASR/AP
Rím 19. júna (TASR) - Taliansky verejný účet by mohol mať profit 3 až 4 miliardy eur z menšieho než očakávaného zvýšenia výdavkov na sociálnu sféru. Vyhlásil to v stredu taliansky minister hospodárstva Giovanni Tria.


Podľa ekonómov je čoraz pravdepodobnejšie, že Európska únia (EÚ) začne disciplinárne konanie proti Taliansku pre jeho obrovský verejný dlh.

Tria sa v stredu stretne s premiérom Giuseppem Contem a predstaviteľmi vládnej koalície, aby diskutovali o tom, ako sa vyhnúť porušovaniu fiškálnych pravidiel EÚ.

Európska komisia začiatkom júna oznámila začiatok disciplinárneho konania, ktoré je známe ako "procedúra nadmerného deficitu“ voči Taliansku, pretože Rím porušuje fiškálne pravidlá o raste verejného dlhu. Taliansku tak hrozí pokuta, ktorá by podľa niektorých zdrojov mohla dosiahnuť 3 miliardy eur. Tento krok prichádza po mesiacoch sporov medzi talianskou koaličnou vládou a komisiou pre plány kabinetu v Ríme, ktorý chce zvyšovať výdavky a znižovať dane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyprázdňovanie nádob na polievanie záhrad pomôže v boji proti komárom
<< predchádzajúci článok
Odoberajte podcast Diár na každý deň

Taliansko dá v roku 2020 na sociálnu sféru o 3 až 4 mld. eur menej - diskusné fórum čitateľov