Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2020

Taliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas Vianoc, budú však platiť aj výnimkyTaliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas nadchádzajúceho sviatočného obdobia. Zákaz, ktorý je súčasťou prísnejších protipandemických opatrení, platí od 21. decembra do 6. januára. Zároveň 25. ...Zdieľať
policia taliansko 676x370 4.12.2020  - Taliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas nadchádzajúceho sviatočného obdobia. Zákaz, ktorý je súčasťou prísnejších protipandemických opatrení, platí od 21. decembra do 6. januára. Zároveň 25. a 26. decembra a 1. januára nebudú môcť Taliani opúšťať mestá, kde žijú.

 

 

Rôzne pravidlá pre reštaurácieCestovný zákaz má však aj výnimky, a to v prípade práce, zdravotných dôvodov a mimoriadnych situácií, informuje spravodajský portál BBC.

V Taliansku tiež bude platiť zákaz vychádzania od 22:00 do 5:00. Reštaurácie budú môcť byť v niektorých regiónoch otvorené do 18:00, v ďalších častiach krajiny si zase zákazníci budú môcť brať jedlo len so sebou.

Lyžiarske svahy musia zostať zatvorené do 7. januára.

 

Regionálne úrady kritizujú vládu


Premiér Giuseppe Conte na tlačovej konferencii upozornil, že nemôžu prestať byť ostražití. "Musíme eliminovať riziko tretej vlny, ktorá by mohla prísť v januári a byť nemenej vážna ako prvá a druhá," dodal.

Nové opatrenia sa však stretli s kritikou regionálnych úradov, podľa ktorých ich centrálna vláda s nimi nekonzultovala.

Opatrenia ohlásilo Taliansko v čase, keď zaznamenalo najvyšší denný počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 od začiatku pandémie - 993. Celkovo už v krajine v dôsledku nákazy koronavírusom zomrelo viac ako 58-tisíc ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas Vianoc, budú však platiť aj výnimky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo vyše 2-tisíc nakazených, ale viac je opäť vyliečených. Počet úmrtí sa blíži k tisícke
<< predchádzajúci článok
Prokurátor podal v rámci akcie Judáš návrh na väzbu siedmich osôb

Taliansko zakazuje cestovanie medzi regiónmi počas Vianoc, budú však platiť aj výnimky - diskusné fórum čitateľov