Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2013

Taliansku Sardíniu sužuje rozsiahly požiar, na severe vyčíňali búrkyÚzemie s rozlohou 7000 hektárov zachvátili plamene na talianskom stredomorskom ostrove Sardínia. Požiar zalesneného a krovinatého územia vypukol v stredu pri obci Laconi, pričom zranenia utrpeli štyria ...Zdieľať
Cagliari/Rím 9. augusta (TASR) - Územie s rozlohou 7000 hektárov zachvátili plamene na talianskom stredomorskom ostrove Sardínia. Požiar zalesneného a krovinatého územia vypukol v stredu pri obci Laconi, pričom zranenia utrpeli štyria ľudia, jeden z nich vážne, informovala dnes agentúra DPA.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Úrady s napätím sledujú vývoj počasia, pretože meteorológovia predpovedali na dnes silný vietor, ktorý by mohol skomplikovať prácu hasičov.

Počet preventívne evakuovaných osôb na ostrove sa vyšplhal medzičasom na asi 1000, nie je však vylúčené, že sa toto číslo môže ešte zvýšiť.

Požiar na Sardínii, ktorý nie je jediným na juhu Talianska, vyvolal aj politický spor v súvislosti s počiatočným nedostatkom špeciálnych hasiacich lietadiel.

Kým na juhu Talianska predstavujú sucho a horúčavy živnú pôdu pre požiare, navyše s jestvujúcim rizikom podpaľačstva, na severe bojujú s inými rozmarmi počasia. Studený front tam totiž nepriniesol iba túžobne očakávané ochladenie, ale aj prudké búrky sprevádzané intenzívnymi zrážkami a silným nárazovým vetrom, čo viedlo k lokálnym záplavám i značným škodám na úrode.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Danone expanduje v USA, kúpila amerického výrobcu jogurtov YoCrunch
<< predchádzajúci článok
Po nahlásení bombovej hrozby museli evakuovať Eiffelovu vežu