12. januára 2014

Tatar bol hviezdou Detroitu, blysol sa aj Hossa 16. gólom v sezóne

Center Detroitu Red Wings Riley Sheahan, vpravo, oslavuje gól s Tomášom Tatarom. Foto: TASR/AP
New York 12. januára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar bol ústrednou postavou duelu zámorskej NHL, keď sa na triumfe Detroitu nad Los Angeles (3:1) podieľal víťazným gólom a asistenciou. Pre mladého útočníka to bol jubilejný 10. presný zásah v tejto sezóne a deviata asistencia.

Jeho krajan Marián Hossa strelil v noci na nedeľu už svoj 16. gól v tomto ročníku, jeho Chicago však prehralo s domácim Montrealom 1:2 po predĺžení. O triumfe Canadiens rozhodol v druhej minúte predĺženia Andrej Markov.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Philadelphie 6:3. Domácim Flyers k zisku bodov nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Andreja Meszároša. V tíme víťazných Lightning absentoval druhý zápas za sebou útočník Richard Pánik.

Šiesty triumf v rade zaznamenal Anaheim, ktorý zdolal Phoenix 5:3 a potvrdil pozíciu najlepšieho tímu súťaže.

Hossov gól nestačil

Meszároš si pripísal asistenciu, Pánik nenastúpil už druhýkrát po sebe

výsledky:

Philadelphia - Tampa Bay 3:6 (za domácich Meszároš 0+1), Montreal - Chicago 2:1 pp (za hostí Hossa 1+0), New Jersey - Florida 2:1 pp, Nashville - Ottawa 1:2 po sn, Winnipeg - Columbus 3:6, Minnesota - Colorado 2:4, Phoenix - Anaheim 3:5, Calgary - Pittsburgh 1:2, Los Angeles - Detroit 1:3 (za hostí Tatar 1+1), San Jose - Boston 0:1