28. novembra 2010

Tatar prekonal v AHL štyri klubové rekordy Grand Rapids

Slovenský hokejista Tomáš Tatar, ktorý pôsobí v AHL v drese Grand Rapids Griffins, v sobotu exceloval a v zápase na ľade Chicaga zaznamenal 7 kanadských bodov. ...

tomas tatar Tomáš TatarFoto: SITA/APGRAND RAPIDS 28. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar, ktorý pôsobí v AHL v drese Grand Rapids Griffins, v sobotu exceloval a v zápase na ľade Chicaga zaznamenal 7 kanadských bodov. Dvadsaťročný útočník strelil dva góly a pridal 5 asistencií, na svojom konte mal aj sedem plusových bodov, jeho tím zvíťazil v Chicagu 10:8. Štyri zo siedmich kanadských bodov zaznamenal počas druhej tretiny, v ktorej sa Grand Rapids tešilo sedemkrát. Griffins sa v tejto sezóne nemôžu pochváliť kvalitnou ofenzívou, v predchádzajúcich ôsmich stretnutiach strelili jeho hráči len sedem gólov a v ofenzívnych štatistikách AHL sú na 25. mieste. Sedemgólová smršť v druhej tretine je klubovým rekordom Grand Rapids. V AHL osemnásť gólov v stretnutí padlo naposledy 29. marca 1996 v súboji Baltimoru s Binghamtonom (10:8). Grand Rapids už raz desať gólov dalo, 24. októbra 2001 zdolalo Cincinnati 10:5.

Tatar mal pred sobotou na svojom konte 9 kanadských bodov (2+7) v 20 stretnutiach. Sedem bodov v jednom stretnutí sa naposledy podarilo v AHL podľa internetovej stránky súťaže dosiahnuť Jasonovi Krogovi z Chicago Wolves 4. novembra 2006. Tatar v sobotu prekonal alebo vyrovnal štyri klubové rekordy. Doteraz najviac bodov v jednom dueli z hráčov Griffins dosiahol Kip Miller, ktorý 1. januára 2002 vylepšil svoje konto o šesť bodov. Štyri body v jednej tretine dosiahol iba Jiří Hudler 6. januára 2006 v Houstone. Tatar zároveň vyrovnal rekordy v počte asistencií v zápase (5) i v jednej tretine (3).