27. októbra 2019

Tatar prihal na gól pri triumfe Montrealu nad Torontom

Na snímke Tomáš Tatar.

Na snímke Tomáš Tatar. Foto: TASR/Martin Palkovič
New York 27. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na nedeľu v zámorskej NHL asistenciou k domácemu víťazstvu Montrealu Canadiens nad Torontom Maple Leafs 5:2. Obranca Martin Marinčin chýbal v zostave hostí.

Tatar v 8. minúte zápasu elegantnou zadovkou našiel pred bránkou Brandona Gallaghera, ktorý otvoril skóre zápasu. Pre 28-ročného slovenského krídelníka to bola piata prihrávka na gól v tejto sezóne a ôsmy bod. Montreal zvíťazil po dvoch prehrách. "Javorové listy" sa trápia, prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov.
Z triumfu sa tešili aj hráči Bostonu. Na vlastnom ľade zdolali úradujúceho držiteľa Stanleyho pohára St. Louis 3:0. Zdeno Chára odohral v repríze finále minulého ročníka 21 minút a bol druhý najvyťaženejší muž svojho tímu. Do štatistík si zapísal dve trestné minúty. Brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke.
Nedarilo sa Dallasu, ktorý doma podľahol Pittsburghu Penguins 0:3. Za Stars odohral Andrej Sekera 13:34 minúty, no nedohral zápas pre zranenie. V siedmej minúte tretej tretiny po súboji s Nickom Bjugstadom narazil ramenom na mantinel a z ľadu mu museli pomôcť lekári. Tréner Stars Jim Montgomery po zápase uviedol, že by nemalo ísť o vážne zranenie. Dallas prerušil trojzápasovú víťaznú šnúru, naopak "tučniaci" uspeli po troch prehrách.
Iba bod získala Tampa Bay Lightning na vlastnom ľade po prehre s Nashvilleom 2:3 po predĺžení. Erik Černák v domácom drese absolvoval 23:20 minúty a bol druhý najvyťaženejší hráč "bleskov". Pripísal si štyri hity a dve strely na bránku.