23. januára 2014

Tatar s Jurčom sa postavili proti Hossovi a uspeli

Hossa v zovretí detroitských hráčov.

Hossa v zovretí detroitských hráčov. Foto: TASR/AP
New York 23. januára (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL sa v noci na štvrtok bodovo presadilo až kvarteto slovenských hokejistov. Útočník Tomáš Tatar jedenástym gólom v sezóne pomohol Detroitu k víťazstvu 5:4 po nájazdoch nad Chicagom, v drese ktorého si presný zásah pripísal jeho krajan Marián Hossa. Pri Tatarovom góle asistoval Tomáš Jurčo. V nájazdoch neuspel ani jeden z trojice Slovákov, v šiestej sérii rozhodol o triumfe "červených krídel" Darren Helm.

V stretnutí Philadelphie s Carolinou bodoval obranca hostí Andrej Sekera, ktorý zaknihoval do štatistík asistenciu. Hurricanes zvíťazili 3:2. Brankár Peter Budaj vystriedal v 36. minúte duelu s Pittsburghom Careyho Pricea, ktorý inkasoval päť gólov. Budaj do konca zápasu chytil všetkých desať striel, no Montreal už stratu nedohnal a prehral s lídrom Východnej konferencie 1:5.

Chicago vs Detroit

Pittsburgh vs Montreal

výsledky:

Philadelphia - Carolina 2:3 (za hostí Sekera 0+1), Pittsburgh - Montreal 5:1 (Budaj nastúpil v 36. minúte a kryl 10/10 striel), Detroit - Chicago 5:4 po sn (Tatar 1+0, Jurčo 0+1 - Hossa 1+0), Calgary - Phoenix 3:2