03. marca 2013

Tatar skóroval proti Chicagu, Hossa nastúpil na 1000. zápas

Hokejisti Chicaga Blackhawks bodovali v zámorskej NHL aj v 22. stretnutí sezóny, v nedeľu porazili Detroit Red Wings 2:1 po sam. nájazdoch. "Jastraby" tak predĺžili svoju historickú ...

tatar DETROIT 3. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga Blackhawks bodovali v zámorskej NHL aj v 22. stretnutí sezóny, v nedeľu porazili Detroit Red Wings 2:1 po sam. nájazdoch.

"Jastraby" tak predĺžili svoju historickú šnúru víťazstiev, i keď Detroit bol veľmi blízko k zisku "cenného skalpu".

Za Blackhawks nastúpil aj Marián Hossa, ktorý odohral svoj 1000. zápas v zámorskej NHL práve proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Slovenský krídelník sa stal piatym Slovákom, ktorý dosiahol takýto počet štartov v zámorí.

Pred Hossom zaznamenali tisícku štartov v NHL zo Slovákov už len Stan Mikita (1394), Peter Bondra (1081), Miroslav Šatan (1050) a Zdeno Chára (1025).

Dôvod na radosť v zápase mal aj ďalší Slovák Tomáš Tatar v drese domácich, ktorý v 43. minúte otvoril skóre. Dve minúty pred koncom tretej tretiny však Patrick Kane využil presilovku Chicaga a po šikovnej prihrávke Stalberga prekonal Jimmyho Howarda.

Aj v samostatných nájazdoch úradoval "jastrab" Kane, ktorý opäť rozvlnil Howardovu sieť a získal pre Chicago cenné víťazstvo.

Výsledok:
Detroit - Chicago 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 43. TATAR (J. Andersson, Eaves) - 58. P. Kane (Stalberg), rozhodujúci sam. nájazd: P. Kane
Marián Hossa (Chicago) odohral 1000. zápas v NHL.