06. novembra 2014

Tatar zariadil Detroitu aspoň bod, Jurčo sa na súpisku nezmestil

Tomáš Tatar (21) v súboji o puk s Dominicom Moore (28) v zápase New York Rangers -Detroit Foto: TASR/AP
New York 6. novembra (TASR) - Hokejisti Detroitu prehrali v zámorskej NHL tretí zápas za sebou.

Na ľade New York Rangers padli 3:4 po predĺžení, keď im aspoň bod zariadil vyrovnávajúcim gólom 7,7 sekundy pred koncom tretej tretiny slovenský útočník Tomáš Tatar.

Bol to jeho štvrtý presný zásah v sezóne, jeho krajan Tomáš Jurčo sa ako zdravý náhradník tentoraz na zápasovú súpisku nedostal.

Buffalo prehralo doma s Montrealom 1:2 po nájazdoch, v drese domácich bol s minutážou 28:11 najvyťaženejším hráčom slovenský obranca Andrej Meszároš a na konto si pripísal dve strely i jeden mínusový bod.

V nájazdoch sa o triumf Canadiens postaral víťazným gólom P.A. Parenteau.

NHL - výsledky:

NY Rangers - Detroit 4:3 pp /Tatar za hostí 1+0/, Buffalo - Montreal 1:2 pp a sn, Anaheim - NY Islanders 2:3 pp