24. februára 2019

Tatarov gól Montrealu nestačil, Sekera bodoval prvýkrát v sezóne

Na snímke Tomáš Tatar.

Na snímke Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP
New York 24. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval v nočnom súboji zámorskej NHL na ľade Toronta, jeho Montreal však prehral 3:6. Dvadsaťosemročný krídelník sa strelecky presadil v treťom zápase po sebe, bol to jeho 21. gól v sezóne. Maple Leafs uspeli, hoci po prvej tretine prehrávali už 0:3.

V ďalšom stretnutí Edmonton zdolal doma Anaheim 2:1 aj vďaka asistencii Andreja Sekeru, pre skúseného slovenského obrancu to bol prvý bod v sezóne. Boston so Zdenom Chárom a Petrom Cehlárikom prehral v St. Louis 1:2 po nájazdoch. Jaroslav Halák sedel celý zápas na striedačke Bruins.

Philadelphia si v derby pod holým nebom poradila s Pittsburghom 4:3 po predĺžení. Buffalo zvíťazilo nad Washingtonom 5:2, hetrikom sa na triumfe nad obhajcami Stanleyho pohára podieľal Sam Reinhart, Jack Eichel si pripísal na konto dve asistencie.

Buffalo - Washington 5:2

New York Rangers - New Jersey 5:2

St. Louis - Boston 2:1 pp a sn

Columbus - San Jose 4:0

Dallas - Carolina 0:3

Florida - Los Angeles 6:1

Nashville - Colorado 0:5

Toronto - Montreal 6:3