Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. mája 2011

Tatranské chodníky budú cez víkend prístupné bez obmedzeníVšetky turistické chodníky vo Vysokých Tatrách budú cez víkend prístupné pre verejnosť bez obmedzení. Od pondelka bude pokračovať výrub suchých a nebezpečných stromov v ...Zdieľať
vysoke tatry Foto: SITA/Gabriel LiptákPOPRAD 19. mája (WEBNOVINY) – Všetky turistické chodníky vo Vysokých Tatrách budú cez víkend prístupné pre verejnosť bez obmedzení. Od pondelka bude pokračovať výrub suchých a nebezpečných stromov v blízkosti turistických chodníkov medzi Hrebienkom a Rainerovou chatou po červenej značke. Počas týždňa začnú pilčíci píliť stromy aj medzi Rainerovou chatou, Zamkovského chatou a Skalnatým plesom po červeno značenej Tatranskej magistrále. K výrubu stromov „sa pristupuje z dôvodu priameho ohrozenia života, zdravia a majetku osôb, ktoré sa pohybujú v oblasti Vysokých Tatier, hlavne turistov,“ informovala Lenka Burdová zo Štátnych lesov Tatranského národného parku.

Výruby stromov budú pokračovať až do 15. júna, kedy sa končí sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov. Suché stromy v blízkosti turistických chodníkov sa budú píliť aj na trase z Hrebienka na Sliezsky dom po červenej značke a medzi Štrbským Plesom a Popradským plesom po červenej i zelenej značke. Lesníci upozorňujú, že nejde o trvalú uzávierku turistických chodníkov. Počas vykonávania prác bude prevádzka chodníkoch regulovaná a čiastočne obmedzovaná zamestnancami dodávateľskej firmy. „Žiadame všetkých, aby rešpektovali ich upozornenia, ako aj pokyny na výstražných tabuliach, predovšetkým z dôvodu vlastnej bezpečnosti,“ uviedla Burdová. Počas víkendov budú všetky chodníky prístupné bez obmedzení.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štátna pokladnica vlani odviedla do rozpočtu 5,3 mil. eur
<< predchádzajúci článok
MERKELOVÁ: Juhoeurópania by mali viac pracovať