Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2012

Taxikára obžalovaného zo znásilnenia oslobodiliRozsudok Okresného súdu v Michalovciach, ktorý minulý rok v októbri oslobodil Martina (35 r.) zo Sobraniec obžalovaného zo znásilnenia a vydierania, je právoplatný. Potvrdil ho Krajský súd v ...Zdieľať
taxi KOŠICE 21. februára (WEBNOVINY) – Rozsudok Okresného súdu v Michalovciach, ktorý minulý rok v októbri oslobodil Martina (35 r.) zo Sobraniec obžalovaného zo znásilnenia a vydierania, je právoplatný. Potvrdil ho Krajský súd v Košiciach, keď zamietol odvolanie prokuratúry.


Obžaloba tvrdila, že Martin v priebehu augusta a septembra 2010 vo svojom aute na poľnej ceste za mestom Sobrance najmenej šesťkrát donútil k súloži vtedy 15-ročné dievča.

Znásilnení sa podľa prokuratúry dopustil, keď poškodenú prevážal ako taxikár, a po skončení pohlavného styku, sa jej vraj vyhrážal, že ak to niekomu povie, tak jej ublíži. Okresný súd dospel k záveru, že nebolo dokázané, že sa skutok stal.

Podľa rozsudku obžalovaného usvedčuje iba jediný dôkaz, a to výpoveď dievčaťa. Jej tvrdenia, že po prvom znásilnení si u obžalovaného ešte niekoľkokrát objednala odvoz taxíkom, a on ju počas prevozu opakovane znásilňoval, súd označil za nelogické.

Podľa neho poškodenej nič nebránilo, aby po prvom znásilnení obžalovaného oznámila, alebo vyhľadala pomoc u svojich priateľov či príbuzných. Z viacerých dôkazov súd považoval za preukázané, že poškodená nadviazala s obžalovaným bližší vzťah, o čom sa dozvedel jej priateľ.

„Súd jej tvrdenia o tom, že obžalovaný ju opakovane znásilňoval a vyhrážal sa jej, bral len ako snahu poškodenej dostať sa do lepšieho svetla, aby to nebolo tak, že aj keď mala priateľa, udržiavala zároveň známosť s obžalovaným,“ uviedol okresný súd v rozsudku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Martin na neverejnom zasadnuti potvrdil nezákonný prenájom
<< predchádzajúci článok
Jemenčania si volia nového prezidenta