Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. novembra 2011

Tbilisi a Moskva sa dohodli, Rusko môže vstúpiť do WTORusko a Gruzínsko podpísali v stredu dohodu, ktorá odstraňuje poslednú prekážku na vstup Ruska do Svetovej obchodnej organizácie (WTO) po 18 rokoch snaženia. Informoval o tom gruzínsky vyslanec pri ...Zdieľať
bez nazvu TBILISI 9. novembra (WEBNOVINY) - Rusko a Gruzínsko podpísali v stredu dohodu, ktorá odstraňuje poslednú prekážku na vstup Ruska do Svetovej obchodnej organizácie (WTO) po 18 rokoch snaženia. Informoval o tom gruzínsky vyslanec pri organizácii Zurab Čiaberašvili.


WTO začne o vstupe Ruska rokovať už tento štvrtok.

Tbilisi podmieňovalo členstvo Ruska vo WTO zriadením úradov, ktoré by na hranici so separatistickými oblasťami Abcházsko a Južné Osetsko monitorovali pohyb tovaru. Švajčiarskom sprostredkovaná dohoda zriaďuje medzinárodné monitorovanie obchodu na týchto hraniciach.

Rusko sa snažilo o vstup do WTO od roku 1993. V súčasnosti je prakticky jedinou veľkou svetovou ekonomikou, ktorá nie je členom tejto organizácie. Pripojenie sa k organizácii v poslednom čase blokovalo najmä Gruzínsko, s ktorým Moskva v roku 2008 viedla otvorený konflikt o odštiepenecké regióny Abcházsko a Južné Osetsko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na bratislavských cintorínoch platí zákaz pálenia sviečok
<< predchádzajúci článok
Namiesto sedemdňových diaľničných nálepiek budú desaťdňové