Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2010

Teherán poprel výroky USA o vojenskej diktatúreTeherán reagoval na varovania americkej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej, ktorá povedala, že Irán sa mení na vojenskú diktatúru. Poľa šéfa iránskej ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


TEHERÁN 16. februára (WEBNOVINY) - Teherán reagoval na varovania americkej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej, ktorá povedala, že Irán sa mení na vojenskú diktatúru. Poľa šéfa iránskej diplomacie Manúčehra Mottakího nie Teherán, ale Spojené štáty, ktoré zorganizovali vojnu vo Vietname, sú vojenská diktatúra. Mottákí tiež opäť obhajoval národný jadrový program a označilo ho za absolútne legitímny. Ako dodal, Clintonovej vyjadrenia sú postavené na nevhodnom výklade. Mottákí to uviedol v utorok na tlačovej besede v Teheráne po rokovaní s tureckým kolegom.

Clintonová v pondelok na návšteve Kataru upozornila arabské krajiny na nebezpečenstvo iránskeho jadrového programu a rastúci vplyv iránskych revolučných gárd. Spojené štáty sa domnievajú, že revolučné gardy sa snažia vytlačiť a nahradiť súčasného prezidenta, vládu a duchovného lídra. Podľa ministerky Spojené štáty nemajú záujem použiť na potlačenie iránskych nukleárnych ambícií vojenskú silu. Washington uprednostňuje medzinárodný tlak prostredníctvom Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, povedala Clintonová.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na súhrnné výkazy k DPH zostáva necelý týždeň
<< predchádzajúci článok
ĽS-HZDS: Prioritou v školstve sto eur pre prvákov

Teherán poprel výroky USA o vojenskej diktatúre - diskusné fórum čitateľov