Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

19. júla 2006

Tehotná Linda Evangelista sa objaví na obálke časopisu VogueMódny priemysel bol vždy o mladých, krásnych a najmä nových tvárach. Výnimkou potvrdzujúcou toto pravidlo je 41-ročná modelka Linda Evangelista, ktorá sa tehotná nechala odfotografovať na obálku ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - Módny priemysel bol vždy o mladých, krásnych a najmä nových tvárach. Výnimkou potvrdzujúcou toto pravidlo je 41-ročná modelka Linda Evangelista, ktorá sa tehotná nechala odfotografovať na obálku najnovšieho čísla časopisu Vogue. Bude tak prvou modelkou, ktorá nie je herečkou, ktorá sa po viac ako roku objaví na obálke módneho časopisu. Jej kolegyne z dní najväčšej slávy na tom tiež nie sú najhoršie. Britky, 36-ročná Naomi Campbell a 32-ročná Kate Moss, stále brázdia prehliadkové móla. Moss sa dokonca objaví i v najnovšej reklame značky Versace spolu s modelkami ako Christy Turlington, Angela Lindvall, Carolyn Murphy and Daria Werbowy. Evangelista však modeling nikdy nepovažovala ako cestu k inej kariére. "Keď som mala 12, presne som vedela, že toto je práca, ktorú chcem robiť. A bola som požehnaná, že som si mohla splniť sny," vyhlásila. "Nechcela som byť rockovou hviezdou. Neviem totiž spievať. Som šťastná, že v tomto som sa našla, pretože si myslím, že som dobrá modelka. Nikdy som nemala v zálohe plán B," uviedla Evangelista, ktorá je známa svojou posadnutosťou módou, či už je na prehliadkovom móle alebo nie. "Milujem na tom to, že sa to mení každých šesť mesiacov. Naozaj sa mi páči kreatívne vytváranie krásnych fotografií. Takže všetko okolo modelingu si vychutnávam." Christy Turlington sa naproti tomu vo svojich 37 rokoch rozhodla podnikať aj v iných oblastiach - v roku 2003 sa vydala za herca a režiséra Edwarda Burnsa, s ktorým má dve deti, a okrem toho si založila vlastnú značku Nuala. Z času na čas si však ešte vždy rada odskočí k modelingu a predvádzaniu modelov Versace. "Svoju kariéru som začínala práve pri značke Versace a už sú to roky, čo som sa spoznala s Donatellou. Je skvelé občas sa opäť stretnúť so starými známymi a predebatovať celý deň. Fotenie na novú reklamu bola rozhodne viac zábava ako práca," povedala.

Linda Evangelista, ktorej dieťa by sa malo narodiť už na jeseň, sa svojej budúcnosti a postavy po pôrode neobáva. "Vôbec sa toho nedesím, prijímam to. Verím, že robím všetko preto, aby to celé prebehlo hladko. Každý deň trávim cvičením a jogou," povedala a ako dodala, po pôrode sa žiadny veľký návrat nechystá, pretože sama o žiadnom výraznejšom opustení svojich pracovných povinností neuvažuje. Ako uviedla módna riaditeľka časopisu Vogue Sally Singer, modelky, ktoré za sebou majú roky skúseností, plný život a sú verejne známe, dokážu lepšie motivovať ostatné ženy. "Čitateľky a zákazníčky pozitívne reagujú na staršie ženy, na ženy, ktoré majú svoj vlastný život, a o ktorých už niečo vedia. Omnoho viac ich zaujíma žena, ktorá má deti a stále vyzerá skvele. Je to inšpirujúcejšie ako 14-ročné modelky z krajín východného bloku," povedala Singer. V nemalej miere sa však pod tento trend podpisuje aj sláva. "Čím viac supermodeliek z 90. rokov, tým väčší úspech, pretože sú tom v pravom slova zmysle osobnosti. A my vieme, že osobnosti a reklamné kampane spolu perfektne fungujú," dodala.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká Telefónica O2 testuje televíziu cez pevné linky
<< predchádzajúci článok
Hudobný festival RÁDIO EXPRES RUŽINÁ 2006 pokrstí Miro Žbirka

Tehotná Linda Evangelista sa objaví na obálke časopisu Vogue - diskusné fórum čitateľov

Linda je Star17.6. 13:20:22