![]()  | 
        
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
| 
              Utorok  4.11.2025 
         | 
        Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
| 
              Meniny má Karol 
         | 
        Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
| 
              | 
        
             | 
        
              | 
        
                 | 
        
             | 
    
| 
			 | 
09. marca 2018
Tehotná Sýrčanka išla porodiť do Izraela, zachránila tak svoje dieťa
Ilustračná snímka
Zdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/APTehotná žena uviedla, že miestny lekár v Sýrii jej povedal, že sa jej placenta zachytila medzi svaly maternice a musí si vybrať, či zachráni svoj život alebo život nenarodeného bábätka. Lekár nevedel zachrániť oboch.
Žena sa chcela dostať do modernejšej nemocnice a tak odcestovala do sýrskeho hlavného mesta Damask, kam ale kvôli bojom nedorazila.
Sýrčanka sa potom vydala na juh do Izraela, ktorý je so Sýriou formálne vo vojne, a chcela dosiahnuť povolenie na vstup do krajiny z humanitárnych dôvodov. To sa jej podarilo a v Rambamovej nemocnici v Haife jej urobili komplikovaný cisársky rez.
Ako žena uviedla, jej manžel o zákroku nevedel. Keď vo vysokom štádiu tehotenstva odchádzala zo Sýrie, s ním i s deťmi sa naposledy sa rozlúčila.
Hoci sú Sýria a Izrael odvekými nepriateľmi, po vypuknutí sýrskej občianskej vojny v roku 2011 začal Izrael liečiť ranených Sýrčanov vo svojich nemocniciach v severnej časti krajiny. Izrael občas podniká nálety na vojenské ciele na území Sýrie.
Izraelský rozhlas informoval, že žena a jej dieťa sa medzitým vrátili do Sýrie.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
