Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júla 2006

TEKO vlani s tržbami vo výške 1,96 mld. SkSpoločnosť Tepláreň Košice (TEKO), a.s. dosiahla v minulom roku tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 1,96 mld. Sk, čo je medziročne približne na rovnakej úrovni. Oproti roku 2004 ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO), a.s. dosiahla v minulom roku tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 1,96 mld. Sk, čo je medziročne približne na rovnakej úrovni. Oproti roku 2004 sa tiež veľmi nezmenil ani ukazovateľ výrobnej spotreby, ktorý bol vlani na úrovni 1,46 mld. Sk. Firma vygenerovala vlani pridanú hodnotu vo výške 506,4 mil. Sk, čo je oproti predchádzajúcemu roku menej o 7,8 mil. Sk. Vyplýva to z údajov zverejnených spoločnosťou.

Košická tepláreň v minulom roku dosiahla čistý zisk vo výške 231 tis. Sk, pričom v roku 2004 bol čistý zisk spoločnosti na úrovni 31,2 mil. Sk. "Pokles zisku spôsobila mohutná investičná výstavba s výrazným vplyvom na výšku nákladov cez zvýšené odpisy a nákladové úroky. Výrazný vplyv na pokles zisku spoločnosti mal aj nárast cien zemného plynu, ktorého zvýšenie nedokázala naša spoločnosť kompenzovať kvôli opatreniam regulačného úradu," vysvetlil vo výročnej správe predseda predstavenstva spoločnosti Ján Ferenci. Akcionári na Valnom zhromaždení začiatkom júna rozhodli aj o rozdelení zisku, keď spoločnosť vyplatí za vlaňajšok dividendy v objeme 207,98 tis. Sk. Zvyšok bude smerovať do rezervného fondu.

Spoločnosť vlani evidovala celkový majetok v objeme 2,39 mld. Sk, z toho neobežný majetok bol na úrovni 1,34 mld. Sk. Celkové záväzky spoločnosti predstavovali ku koncu vlaňajška 315,1 mil. Sk. Firma čerpala vlani bankové úvery a výpomoci vo výške 309,5 mil. Sk. Ku koncu decembra minulého roku spoločnosť zamestnávala 626 pracovníkov.

TEKO, ktorá vznikla v roku 2002, sa zaoberá nákupom, rozvodom a predajom tepla a elektriny. Spoločnosť patrí medzi šesť teplární, ktoré by sa mali privatizovať. Kvôli predčasným parlamentným voľbám bol však proces privatizácie teplární v Bratislave, v Trnave, vo Zvolene, v Žiline a v Martine pozastavený. Jediným akcionárom spoločnosti je Fond národného majetku SR.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Armáda už zničila 50 percent arzenálu zbraní hnutia Hizballáh
<< predchádzajúci článok
Obetí vĺn tsunami v Indonézii je už 525

TEKO vlani s tržbami vo výške 1,96 mld. Sk - diskusné fórum čitateľov