Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. februára 2007

Telefónica chce v tomto roku minimálne 5 % podiel na trhuTretí mobilný operátor Telefónica O2 Slovakia chce v tomto roku dosiahnuť minimálne 5-percentný podiel na slovenskom mobilnom trhu. Uviedla to materská firma slovenského operátora, Telefónica O2 ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) - Tretí mobilný operátor Telefónica O2 Slovakia chce v tomto roku dosiahnuť minimálne 5-percentný podiel na slovenskom mobilnom trhu. Uviedla to materská firma slovenského operátora, Telefónica O2 Czech Republic na svojej internetovej stránke. Podľa hrubého prepočtu vychádzajúceho zo súčasnej približne 100-percentnej penetrácie to predstavuje vyše 250 tis. zákazníkov. Služby slovenského operátora Telefónica pritom ku koncu februára využívalo už vyše 200 tis. aktívnych klientov, oznámilo v utorok večer vedenie spoločnosti v Bratislave. Ďalší z celkového pôvodného počtu 600 tis. registrovaných záujemcov, ktorí sa registrovali v rámci kampane "O2 Jednotky", majú možnosť aktivovať si SIM karty do 31. marca. Firma už od stredy 28. februára začne ponúkať predplatené služby aj ďalším zákazníkom, ponuka pre fakturovaných klientov by mala prísť v druhom štvrťroku.

SITA

Tretí slovenský mobilný operátor už slávnostne otvoril aj svoju prvú značkovú predajňu v centre hlavného mesta a postupne by spolu s predajnými kioskami mali pribúdať ďalšie. Ďalšou významnou aktivitou je začiatok prepájania prevádzky zo siete partnerského T-Mobilu Slovensko na vlastnú sieťovú infraštruktúru, ktoré by malo začať v stredu 28. februára. V tomto roku by mala Telefónica O2 Slovakia sprevádzkovať podľa vydaného povolenia do septembra tohto roka 400 základňových staníc a do konca roka by malo pribudnúť ďalších sto.

“Našim cieľom je dosiahnuť postupom času takmer úplné pokrytie Slovenska vlastnými základňovými stanicami. Národný roaming budeme chceme využívať len minime prípadov vtedy, ak nebude mať stavba vlastnej základňovej stanice ekonomické opodstatnenie,“ povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ firmy Juraj Šedivý.

Predstavitelia Telefónica O2 Slovakia zatiaľ nechceli komentovať výšku investícií na Slovensku. Podľa správy materskej českej spoločnosti by však investície v rámci česko-slovenskej skupiny mali dosiahnuť v tomto roku približne 9 mld. Kč, z čoho investície v SR mali predstavovať približne 20 % z tejto sumy, teda asi 1,8 mld. Kč. Do roku 2010 by skupina mala podľa predbežných odhadov investovať až do 40 mld. Kč, z čoho až 20 % z celkovej sumy investícií by malo byť preinvestovaných na Slovensku. Telefónica O2 Slovakia bude pritom čiastočne využívať infraštruktúru, ktorá je investične realizovaná v Českej Republike.

Telekomunikačný úrad SR (TÚ) pridelil firme povolenie na činnosť na 20 rokov. Stalo sa tak v septembri minulého roka, o mesiac neskôr Telefónica začala s prípravou výstavby vlastnej siete. Tender na výber tretieho mobilného operátora však napadla bratislavská krajská prokuratúra. TÚ sa s jej námietkami o nezákonnosti tendra nestotožnil, v zmysle zákona však o podnete v konečnom dôsledku rozhodne predseda úradu Branislav Máčaj.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký herec Liev Schreiber potvrdil, že bude otcom
<< predchádzajúci článok
Martin Scorsese a Mick Jagger spolu nakrútia rockový film