Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2012

Telekomunikačný úrad mal vlani príjmy takmer 110 miliónovTelekomunikačný úrad (TÚ) SR evidoval v uplynulom roku príjmy v celkovej výške 109,6 mil. eur. Ako však v stredu informoval hovorca úradu Roman Vavro, viac ako 89 mil. eur z nich tvorili ...Zdieľať
telefon BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Telekomunikačný úrad (TÚ) SR evidoval v uplynulom roku príjmy v celkovej výške 109,6 mil. eur.


Ako však v stredu informoval hovorca úradu Roman Vavro, viac ako 89 mil. eur z nich tvorili príjmy za predĺženie mobilných licencií pre operátorov Orange Slovensko a Slovak Telekom. Pôvodne rozpočtované výdavky TÚ na minulý rok boli 4,786 mil. eur, ktoré boli v priebehu roka upravené na 4,509 mil. eur.

Celkové výdavky TÚ vlani predstavovali 4,467 mil. eur, čo predstavuje úsporu vo výške 319 tis. eur oproti pôvodnému rozpočtu.

"TÚ SR svojim prínosom do štátneho rozpočtu počas celého trvania hospodárskej krízy pomáha znížiť jej dopad na štátny rozpočet Slovenskej republiky. TÚ SR hospodári efektívne, okrem vysokých príjmov dosahuje úspory vo výdavkoch," uviedol pre agentúru SITA Vavro.

Telekomunikačný úrad je financovaný z úhrad, ktoré určuje a vyberá od telekomunikačných operátorov. Výdavky úradu, ako jedného z mála slovenských úradov, sú podľa Vavra plne kryté jeho príjmami a minimálne od roku 1998 hospodári aj s rozpočtovým prebytkom, ktorý je príjmom štátneho rozpočtu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Popradský primátor Danko podal pre Gorilu trestné oznámenie
<< predchádzajúci článok
Za mýto v januári sa vybralo skoro 11 miliónov eur

Telekomunikačný úrad mal vlani príjmy takmer 110 miliónov - diskusné fórum čitateľov