Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2010

Telekomunikačný úrad ušetril štátu 50 tisíc eurTelekomunikačný úrad (TÚ) Slovenskej republiky k 20. decembru tohto roka dosiahol príjmy vo výške 19,9 mil. eur. Agentúru SITA o tom informoval hovorca úradu Roman Vavro. Úrad si ...Zdieľať
telekomunikacny urad Foto: svetmobilov.comBRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Telekomunikačný úrad (TÚ) Slovenskej republiky k 20. decembru tohto roka dosiahol príjmy vo výške 19,9 mil. eur. Agentúru SITA o tom informoval hovorca úradu Roman Vavro. Úrad si pritom na tento rok naplánoval príjmy vo výške 15,6 mil. eur, ktoré ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v priebehu roka upravilo na 16,5 mil. eur. Telekomunikačný úrad tak k 20. decembru plní pôvodný rozpočtový plán na 121 %, respektíve až 128 %. Úrad pritom podľa Vavra v tomto roku nerealizoval väčšie výberové konanie na pridelenie frekvencií, ktoré by pozitívne ovplyvnilo jeho príjem.

Pôvodné rozpočtované výdavky TÚ boli vo výške 5,2 mil. eur. Ako uviedol Vavro, úspornými opatreniami dosiahol úrad už teraz úsporu 50 tis. eur, keď znížil počet zamestnancov a prijal ďalšie opatrenia. Upravené rozpočtované výdavky dosiahli k 20. decembru 5,1 mil. eur. Telekomunikačný úrad je národný regulátor a cenový orgán v oblasti telekomunikácií. Príjmy úradu tvoria najmä úhrady, ktoré určuje a vyberá od telekomunikačných operátorov za poskytovanie elektronických komunikačných sietí a služieb, za používanie čísel a za právo používať frekvencie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V priamej voľbe by si Česi vybrali za prezidenta Švejnara
<< predchádzajúci článok
Žitňanská by mala ísť na detektor lži, tvrdí Harabin