Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. februára 2024

Telo zosnulého Alexeja Navaľného ruské úrady odovzdali jeho matke, podrobnosti o pohrebe ešte nie sú známeTelo lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného ruské úrady odovzdali jeho matke. Oznámila to jeho hovorkyňa Kira ...Zdieľať
serbia_russia_navalny_obit_43262 676x451 24.2.2024 (SITA.sk) - Telo lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného ruské úrady odovzdali jeho matke. Oznámila to jeho hovorkyňa Kira Jarmyšová.


„Alexejovo telo odovzdali jeho matke. Ďakujem veľmi všetkým, ktorí to spolu s nami žiadali," napísala na sieti X. Informuje o tom web Sky News.

Najznámejší politický oponent Vladimira Putina náhle zomrel vo väzení 16. februára. Kira Jarmyšová uviedla, že podrobnosti o pohrebe Navaľného ešte nie sú známe a nie je jasné, či budú úrady „zasahovať“ do spôsobu jeho vykonania. „Informácie poskytneme hneď, ako budú dostupné," povedala.

Telo Navaľného jeho matke vydali po tom, ako jej ruské úrady dali na tri hodiny na potvrdenie súhlasu, že syna pochová bez verejného pohrebu. Hrozili jej pritom, že v prípade jej nesúhlasu Navaľného pochovajú v trestaneckej kolónii, v ktorej zomrel.Zdroj: SITA.sk - Telo zosnulého Alexeja Navaľného ruské úrady odovzdali jeho matke, podrobnosti o pohrebe ešte nie sú známe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viedenský súd uložil bývalému kancelárovi Sebastianovi Kurzovi podmienečný trest pre krivú výpoveď
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj podpísal bilaterálne bezpečnostné dohody s Talianskom a Kanadou