Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2012

Témou rokovania Francúzov a Rusov je rezolúcia OSN o SýriiFrancúzsko začalo s Ruskom rokovať o novej rezolúcii OSN o Sýrii. Prediskutovať chce vytvorenie humanitárnych koridorov v blízkovýchodnej krajine. V stredu to oznámil francúzsky minister ...Zdieľať
syria PARÍŽ 15. februára (WEBNOVINY) - Francúzsko začalo s Ruskom rokovať o novej rezolúcii OSN o Sýrii.


Prediskutovať chce vytvorenie humanitárnych koridorov v blízkovýchodnej krajine. V stredu to oznámil francúzsky minister zahraničia Alain Juppé. "Opäť rokujeme o rezolúcii v Bezpečnostnej rade OSN s cieľom presvedčiť Rusov," povedal Juppé pre rozhlasovú stanicu France Info.

Podľa jeho slov bude Valné zhromaždenie OSN vo štvrtok hlasovať o "symbolickej" rezolúcii, ktorá má zvýšiť tlak na vládu v Damasku.

Paríž vo štvrtok oznámil, že vytvoril mimoriadny fond pre humanitárne agentúry, ktoré sa snažia pomáhať Sýrčanom a navrhne zriadenie podobného aj na medzinárodnej úrovni budúci týždeň, keď sa krajiny stretnú v Tunisku s cieľom prerokovať eskalujúcu krízu.

"Myšlienka humanitárnych koridorov, ktoré som predtým navrhol, aby sa mimovládne organizácie dostali do zón, kde sa odohrávajú škandalózne masakry, by mala byť prerokovaná v Bezpečnostnej rade," dodal Juppé.

Rusko a Čína minulú sobotu vetovali rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN odsudzujúcu sýrsky režim za zásahy proti demonštrantom. V 15-člennej rade hlasovalo 13 krajín za rezolúciu, Rusko a Čína, ktoré majú právo veta, sa však už po druhý raz postavili proti. Obe krajiny vetovali podobnú rezolúciu už aj 5. októbra.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurozóna vykázala v decembri obchodný prebytok
<< predchádzajúci článok
Minulý rok sa predalo vyše 470 miliónov smartfónov

Témou rokovania Francúzov a Rusov je rezolúcia OSN o Sýrii - diskusné fórum čitateľov