10. februára 2013

TENIS-Fed Cup: Víťazky ostatných dvoch ročníkov Češky do semifinále

Petra Kvitová - Samantha Stosurová 2:6, 7:6 (3), 6:4 za 125 minút

Tenisové reprezentantky Česka postúpili do aprílového semifinále Pohára federácie družstiev žien. Víťazky ostatných dvoch ročníkov tejto súťaže vedú vo víkendovom ostravskom zápase štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny 2013 nad Austrálčankami po úvodnej nedeľňajšej a celkovo tretej dvojhre nezvratne 3:0. Postupový bod získala Petra Kvitová, ktorá zdolala ďalšiu grandslamovú šampiónku zo sezóny 2011 Samanthu Stosurovú za 125 minút 2:6, 7:6 (3), 6:4. Ako podávajúca v desiatej hre druhého setu odvrátila mečbal. V rozhodujúcej časti na tvrdom povrch Novacrylic Ultracushion v ČEZ aréne sa predvlaňajšej wimbledonskej hrdinke Kvitovej napokon nevypomstilo, že od skóre 5:0 stratila 4 hry v rade. Na returne v desiatom geme zužitkovala svoj prvý mečbal. Češky sa medzi najlepšími štyrmi stretnú s úspešným tímom zo súbežného duelu Taliansko - USA (po sobote v Rimini je stav 1:1).

ČESKO - AUSTRÁLIA 3:0 po nedeľňajšej III. dvojhre - Češky už majú istotu víťazstva
(Ostrava, ČEZ aréna, tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion v hale)