09. februára 2019

Tenis-Fed: LOTYŠSKO VEDIE PO PRVOM DNI NAD SLOVENSKOM

Anna Karolína Schmiedlová, archívna snímka.

Anna Karolína Schmiedlová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Riga 9. februára (TASR) - Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Lotyšskom 0:2. O druhý bod pre pobaltský tím sa na harde v Rige zaslúžila lotyšská jednotka Anastasija Sevastovová, ktorá si poradila s Annou Karolínou Schmiedlovou 6:4, 6:0. Od stavu 4:4 nestratila ani gem.

Slovenská dvojka ani vo štvrtom vzájomnom zápase nenašla recept na vlaňajšiu semifinalistka US Open. Schmiedlová v prvom sete trikrát stratila podanie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Sevastovová hrala svoj typický pestrý variabilný tenis, účinne využívala stopbaly. Za stavu 4:3 síce prišla o servis, no v ďalšom geme Schmiedlovú opäť brejkla a prvý set zakončila čistou hrou.

Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová pri svojom podaní 40:0, no Sevastovová následne získala päť fiftínov za sebou a ujala sa vedenia 1:0. Po dvoch víťazných bekhendoch Lotyška potvrdila brejk, definitívne zlomila odpor Schmiedlovej a napokon jej uštedrila "kanára". Pri vlastnom servise premenila svetová dvanástka hneď prvý mečbal.